13 Yaşında Intel’den Nasıl Risk Sermayesi Yatırımı Aldı

Shubham Banarjee Lego’lardan ilham alan ilk girişimci olmayabilir ancak muhtemelen onlar ile icat yapıp yatırım alan ilk kişi. Banarjee geçtiğimiz ay henüz 12 yaşındayken ürettiği Lego parçalarından yapılan ucuz Braille yazıcısı prototipiyle Intel’in risk sermayesi kolu Intel Capital’den prestijli bir erken aşama yatırımı aldı. Yatırımın şartları açıklanmadı. Reuters haberine göre California’da Santa Clara’da 8. sınıf öğrencisi olan çocuk o zamandan sonra 13 yaşına girmiş.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Girişiminizin Süper Gücünü Belirleyin

Girişimlere finansman bulma konusu gündemden hiç düşmüyor. Uyarılar, teşvikler, öğütler her yerde yazılıyor ve söyleniyor. Bir zamanlar sermayenin oldukça bol olduğu pazarda şimdi artan bir kısıtlama söz konusu. Peki, girişimciler ne yapıyor?

Girişim Stajyeri

Kurumsal, büyük bir şirkette staj yapmak mı daha iyidir yoksa bir girişimde mi? Bu soruya kendi bakış açımdan cevap vermeye çalışacağım: Geçen yaz 6 haftalığına bir girişimde staj yapma fırsatım oldu. Bana verilen sorumluluk, Türkiye pazarına sokulmak istenen iki nesnelerin interneti teknolojisi için pazara giriş yaklaşımı geliştirmem ve rakip analizi yapmamdı.