2017’nin ilk 3 ayında Girişimcilik Vakfı’nda neler oldu?

0
2790

İlham dolu bir Ankara UP!

Girişimcilik Vakfı fellowlarımızın 17 Şubat’ta Ted Üniversitesi’nde düzenlediği Ankara Up etkinliğimiz ile girişimcilik ruhunu Ankara’da yaşattık. Kurumiçi girişimcilikten, sosyal girişimciliğe, BKM’de girişimcilikten doğrulama haberciliğe kadar farklı konuların tartışıldığı etkinlikte Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Serdar Urçar, teyit.org‘un kurucusu Mehmet Atakan Foça, BKM Genel Müdür Yardımcısı Celal Cündoğlu ve Girişimcilik Vakfı fellowlarımızdan Otsimo’nun kurucusu Zafer Elcik konuşmacılar arasında yer aldı.

Screen Shot 2017-03-17 at 5.26.40 PM

İşini aşkla yapan girişimciler Youngpreneurs Open Day’de!

Genç girişimcilerle üniversite öğrencilerini buluşturduğumuz herkese açık Youngpreneurs Open Day İstanbul etkinliğimiz 14 Şubat’ta sponsorumuz Habita’da gerçekleşti. Lala’nın kurucu ortağı Eray Erdoğan, Scorp’un kurucu ortağı İzzet Zakuto, Vestel Ventures Program Müdürü Utku Gökkaya, Mekan.com‘un kurucusu Reyhan Çepik, Oy ve Ötesi’nin kurucularından Sercan Çelebi, Impact Hub kurucu ortağı Ayşe Sabuncu, Hello Tomorrow’un Türkiye temsilcisi Timur Topalgöekçeli ve Etkinlikcim.com‘un kurucusu Efe Kethüda birbirinden muhteşem hikaye ve deneyimlerini bizimle paylaştı. Eğlenceli dakikalar yaşatan tüm konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Screen Shot 2017-03-17 at 5.26.54 PM

Akıllı şehir inovasyonları fellowlardan sorulur!

15 Şubat Çarşamba günü Habita’da, Proline ile Akıllı Şehirler Atölyesini gerçekleştirdik. Proline’ın ileride fırsat gördüğü alanlarda gençlerin gücüyle bir şeyler yaratacağına olan inancı üzerine gerçekleştirdiğimiz atölyede birbirinden inovatif fikirler ortaya çıktı. Proline ekibine bu atölyeyi düzenledikleri için ve vizyonumuzu açtıkları için çok teşekkür ederiz.

Screen Shot 2017-03-17 at 5.27.03 PM

Geleceğin en yaratıcı havacılık fikirleri Airpreneurs’den çıkıyor!

Girişimcilik Vakfı’nın ortağı Boeing ile Ufuk Batum moderatörlüğünde gerçekleştirdiği Airpreneurs “Aklım Göklerde” Programımızın ilki 18-19 Şubat’ta Ankara’da Bilkent Cyberpark’ta gerçekleşti. Boeing Türkiye Genel Müdürü Ayşem Sargın’ın açılış konuşmasını yaptığı program, gençleri havacılık alanında daha girişimci kılmak ve bu alanda yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak amacıyla oluşturuldu. Takımlar halinde fikir ve iş modeli geliştiren üniversite öğrencileri , sunumlarını jüriye yaptıktan sonra birinci takım belli oldu. Toplamda 7 üniversitede gerçekleştireceğimiz Airpreneurs programının ikincisi 11-12 Mart’ta Bursa Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleşti. Mart ayının ikinci yarısında Antalya Akdeniz Üniversitesi, Nisan ayında Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Elazığ Fırat Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi bir sonraki programlara ev sahipliği yapacak. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğiz!

Screen Shot 2017-03-17 at 5.27.13 PM

Alemşah Öztürk Fellow Up’ta fırtına gibi esti.

Fellow Up etkinliğimizin ilk günü Soho House’da gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanımız Sina Afra ve Genel Müdürümüz Mehru Aygül’ün vakıf seansıyla başlayan gün, 41!29Grey’in kurucusu Alemşah Öztürk’ün muhteşem girişimcilik hikayesiyle devam etti. Ardından fellowlarımız Mütevelli Heyetimiz, sponsorlarımız ve Girvak dostlarının katıldığı öğle yemeği ile ilham dolu anlar yaşadı. Öğleden sonra ortağımız Gittigidiyor’un fellowlarla yapacağı projenin detaylı bilgilendirmesi ve 3 dakikada fellow fikirlerini dinlediğimiz Run Fellow Run etkinliğimiz gerçekleşti.

Screen Shot 2017-03-17 at 5.27.23 PM

Mindfullness atölyesi ile daha farkındayız!

Fellow Up etkinliğimizin ikinci günü Habita’da gerçekleşti. Pozitif Psikoloji Uzmanı ve Danışman Aydan Bayır, Impact Hub Program Yöneticisi Aşye Nur Özcan ve Longi’nin kurucusu Berk Yılmaz’ın gerçekleştirdiği mindfullness atölyesinde birbirinden renkli anlar yaşandı. Farkındalık, Nefes, Merhamet gibi konuları farklı egzersizlerle anlatan bu muhteşem ekibe çok teşekkür ediyoruz.

Screen Shot 2017-03-17 at 5.27.30 PM

Evreka büyüyor!

Mezun fellowlarımızdan Umutcan Duman’ın kurucu ortakları arasında olduğu akıllı atık toplama sistemi Evreka 760 bin dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Sankonline, 500 Istanbul, Nexus Ventures ve Efe Endüstri’nin Genel Müdürü Filip Minasyan katıldı. Umutcan’ı ve tüm Evreka ekibini tebrik ediyoruz.

IMG_5458

Girişimcilik Vakfı Tel Aviv’den ilham aldı!

Girişimcilik Vakfı Mütevelli Heyeti üyelerimizden Google, 24-27 Ocak 2015 tarihleri arasında Girişimcilik Vakfı ailesini üçüncü kez İsrail’de Google Tel Aviv Kampüsü’nde ağırladı. Tel Aviv’deki girişimcilik ekosistemini tanımak amacıyla gerçekleştirdiğimiz geziye Google evsahipliği yaptı. İlk gün Kudüs turunun ardından, birçok ülkede hızlandırma programı bulunan Masschallange’da farklı alanlardan girişimcilerin hikayelerini dinledik. Ardından ICQ’nın ilk yatırımcılarından ve İsrail’in en başarılı girişimci ve yatırımcılarından Yossi Vardi ile akşam yemeğine katıldık. Yossi Vardi, eşsiz girişimcilik hikayesini fellowlarımıza ve misafirlerimize anlatırken kişisel tavsiyelerini vermeyi unutmadı. İkinci gün, Yossi Vardi’nin de organizatorleri arasında bulunduğu TEDX White City etkinliğine katıldık. Dinlediğimiz hikayeler, tanıştığımız insanlar ve hissettiğimiz tutku bize ilham oldu. Etkinliğin ardından Tel Aviv’deki Türk Büyükelçiliği’nin ağırladığı ilk büyük grup olarak Sayın Büyükelçimiz Kemal Ökem’i ziyaret ettik. Bu ağırlama için sayın büyükelçimize çok teşekkür ediyoruz.

 

Gezimizin son günü Google’ın Tel Aviv’deki mutheşem kampüsünde gerçekleşti.Gün boyunca Google Direktörlerinin ve İsrail’in en başarılı startuplarının sunumlarını dinledik. Fellowlar, birçok girişimciyle tanışma imkanı buldu

 

 

Girişimcilik Vakfı farklı girişimcilik ekosistemi gezileriyle gençlere ve herkese ilham olmaya devam edecek!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here