Uludağ Ekonomi Zirvesi

0
3311

Uludağ Ekonomi Zirvesinde Girişimcilik Vakfı Fellowları olarak yeni insanlarla tanışırken, sektörlerin ekonomik durumlarını, gelecekte iş dünyasını nelerin beklediğini ve devlet politikalarını sektörlerin lider isimlerinden dinlenme olanağı yakaladık.

Zirve 24-25 Mart Bursa’nın simgesi Uludağda gerçekleşti. 60 Konuşmacının yer aldığı etkinlikte TÜSİAD Başkanı Erol Bileceğin ekonomik görüşlerini dinlemek aydınlatıcı olacağını düşünüyorum

Finlandiya Eski Eğitim Bakanı Pär Stenbäck’in Finlandiya eğitim sistemi hakkındaki açıklamaları oldukça dikkat çekiydi. Finlandiya’da öğretmen olmak kolay olmadığını belirtirken Finlandiya’da özel okul diye bir şey olmadığını okulların çok kaliteli olduğu için özel okullara talep olmadığını belirtti.

Girişimcilik Vakfı Fellowları olarak sabırsızlıkla beklediğimiz “Girişimcilik: Türkiye Ne Yapmalı?” konulu girişimcilik panelinde Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, Genç girişimcilere yönelik önerisi şöyleydi. “Büyük başarılar, insanlar için sadece ilham kaynağı olarak kalmamalı, aynı zamanda yetenekleri dâhilinde potansiyellerini ortaya çıkarmalılar. Genç girişimciler için önerim, bir işte çalışıp tecrübe kazandıktan sonra yatırım yapmayı düşünmeleri yönünde”

Ülkemiz adına çok değerli Uludağ Ekonomi Zirvesi düzenleyenlere, saygı değer katılımcılarına ve Girişimcilik Vakfına huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyor ve gelecekte bir gün bu atmosfere katkı sağlayan “girişimci” olarak katılmayı umut ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here