Ağustos ve Eylül aylarında Girişimcilik Vakfı’nda neler oldu?

gorsel1

Nestle ile Girvak birarada!

Nestle’nin 8 Eylül’de şirket çalışanları için gerçekleştirdiği etkinlikte Girişimcilik Vakfı olarak girişimcilik panelini düzenledik. Nestle çalışanlarına girişimcilik ve yeni teknolojiler ile ilgili ilham vermeyi amaçladığımız oturumda; Genel Müdürümüz Mehru Aygül’ün vakfı anlatmasının ardından Nestle İnteraktif Pazarlama Müdürü Yves Filippucci moderatörlüğünde Lidyana’nın kurucusu Hakan Baş, Etkinlikcim.com kurucusu Efe Kethüda, Juico’nun kurucuları Sedef Dördüncü ve Deniz Derman ile Girvak Alumni ekibinden Evreka’nın kurucusu Umutcan Duman’ın ilham dolu hikayelerini dinledik. Birbirinden esprili anlara sahne olan bu panele katılan tüm konuşmacılarımıza ve Nestle ekibine çok teşekkür ediyoruz!

 

gorsel2

#Fellow2016 Programı Seçim Süreci son hızla devam ediyor!

Girişimcilik Vakfı #Fellow2016 Programı’nda 5. aşamayı tamamladık. Yaklaşık 61.000 başvuru arasından 270 kişi 5. aşamaya geçerek jürilerimizle online mülakatlarını gerçekleştirdi. 50 kişinin seçileceği #Fellow2016 Programı’mızın son aşaması Ekim 2016’da açıklanacak. Fellow Programı hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

gorsel3

Create Up Zirvesi ekosistemi bir araya getirdi!

ISTKA-İstanbul Kalkınma Ajansı Yaratıcı Endüstrilerin Desteklenmesi Mali Desteği ile hayata geçen ve Endeavor Etkin Girişimcilik Derneği ile birlikte yürüttüğümüz Create Up projesi MeetUp ile kapanışını yaptı. 24 Ağustos Çarşamba akşamı Girvak bahçesinde gerçekleşen Meet Up’da mezunlara sertifikaları teslim edildi.

 

Program boyunca başarıyla olgunlaştırdıkları girişimcileri için Şebnem Erçelik, Tuna Yılmaz ve Sevgi Topbaş, Endeavor’dan bir yıl boyunca mentorluk desteği almaya hak kazandı. Yaratıcı Endüstrilerde girişimcilik ana konuşmacımız 41!29Grey’in CEO’su Alemşah Öztürk hepimize ilham oldu. Yaratıcı Endüstriler ve girişimcilik ekosisteminin bir araya geldiği etkinlik, iki sektör arasında yeni networkler yarattı.

 

 

gorsel4

Girvak, Ashoka Açık Ofis etkinliğine ev sahipliği yaptı!

Ashoka her ay organize ettiği Açık Ofis etkinliğini ilk kez Girvak bahçesinde gerçekleştirdi. Dem Derneğinin kurucusu Ayşe Damla İşeri’nin yanı sıra 2 Girvak Fellow’umuz Otsimo’nun kurucusu Hasan Zafer Elçik ile Social Maker Lab Kurucusu Özge Özmen de girişimcilik hikâyelerini bizlerle paylaştı. Bu 3 genç girişimciyi daha da merak eden katılımcılar networking seansında onları soru yağmuruna tuttu.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*