Aramıza hoş geldiniz!

Aramıza Hoşgeldiniz ,

Bütün okuduklarınızdan , duyduklarınızdan , izlediklerinizden çok daha güzel bir yere geldiniz!

2018 mezunlarından biri olarak siz yeni fellowlara ilk söylemek istediğim şey çok sanslı olduğunuz! Binlerce kişi arasından seçildiniz ve sizler burada olmayı hakketiniz.

Benim iki senem öyle hızlı geçti ki , sizlere söyleyebileceğim ilk şey her anın tadını öylesine çıkarın ki geri dönüp baktığınızda hiç bir keşkeniz kalmasın.Her ne kadar Girişimcilik Vakfı’na girseniz de aslında kocaman bir ailenin parçası oldunuz. Daha yakın olduklarınız , çok fazla bir araya gelmedikleriniz olacak ama her zaman o aile kavramını hissedeceksiniz. Burada gülecekseniz , üzüleceksiniz , dertleşeceksiniz.

Etrafınızda birbirinden değerli ilham kaynaklarınız var , her tanıştığınız kişiyi önemseyin , her tanıştığınız kişiye kulak verin. Emin olun yeni birçok şey öğreneceksiniz. Anlatın , sorun , keşfedin ,dinleyin , bol bol dinleyin.

Burada kendine inanan , güçlü , denemekten asla korkmayan dostlarınız olacak. Sizlerin her zaman yanında olacaklar. Hepsinin farklı hikayeleri olacak , farklı hayatları , farklı hayalleri ama bileceksiniz ki sizinle daha önce hiç bilmediğiniz bir yerde buluşacaklar.
Her fellowup gününü iple çekeceksiniz, her birinde farklı bir heyecan tadacaksınız. Motivasyonunuzu yükseltip gülen gözlerle ayrılacaksınız. Tabi sonra ben ne yapıyorum ki diye kendinize sorduğunuz , stresli zamanlarınız da olacak.

O iki yıl o kadar çabuk geçecek ki mezuniyet günü çatkapı gelecek. O zaman farkedeceksiniz ki her şey sizin elinizde ve sizler buradan almak istediğiniz kadar şey aldınız. 2 sene önceki halinizle aynı değilsiniz. Vakfa başvuru yaptığınız andan itibaren her gün daha çok güçlenerek bu noktaya geldiniz. Tadını çıkarın , çok arayacaksınız!

Yakında tanışmak dileğiyle ,

Ödül Akyol

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Orada Bir Köy Var Akıllı

Küresel Girişimcilik Haftası kapsamında ‘’Türkiye’ de Girişimcilik’’ adlı konferans Tabit (Akıllı Tarım Teknolojileri) Kurucu ortağı, Ashoka Fellowlarından,  Türkiye’nin…

Yeni Bir Yol

Her yolun ve yolculuğun başı hayal kurmak ile başlıyor. Hayallerinize inancınız ne kadar fazlaysa attığınız adımlar o kadar sağlam, yolunuzdaki engellerde bir o kadar dirençsiz oluyor. Yoldayken karşılaştığınız şeyler oluyor. Bazılarını hatırlarsınız ama çoğu sadece yüzünüzde bir tebessümden ibaret oluyor, ancak öyle bir şey var ki ne paha biçilebilir ne de zamanla unutulabilir. Yolu beraber yürüdükleriniz…

Sözün Eyleme Dönüşmesi

Oblomov değişime ayak direyerek işlevsizleşmiş bir roman kahramanıdır. Oblomovları kitap şöyle tanımlıyor: Hiçbiri kendilerine telkin edilen yaşam ilkelerini özümseyememişlerdir, bunları pratik sonuçlarını alacak kadar uygulayamamışlar; sözün eyleme dönüşmesi, ilkenin ruhun iç gereksinimleriyle kaynaşarak bu gereksinimlerin içinde eriyip yok olması ve böylece insanı harekete geçiren biricik güce dönüşmesi çizgisine ulaşamamışlardır.

LinkedIn İpuçları

Profilinizi daha ilginç bir hale getirebilirsiniz. LinkedIn profiliniz sadece metinlerden ibaret olmayabilir. Eğer varsa bir sunumunuz, hakkınızda çıkmış…

Temel Noktaları İle Girişimcilik Vakfı ve Fellow Seçim Süreci Hakkında

Vakıf ile ilgili deneyimlerimi içeren bir yazı yazmayı, vakıfa seçildiğim andan itibaren çok istiyordum fakat biraz tecrübe kazanmayı, farklı durumlar yaşamayı ve vakfı daha iyi tanımayı bekledim. Artık bir kaç cümle yazıp, benim gözümden Türkiye Girişimcilik Vakfı’nı size anlatmak istiyorum. Biraz kendim örnekler verip, nelerin nasıl değişebileceğini sizinle paylaşmak istiyorum.