Arayüz Tasarımları İçin 8 Kullanışlı Figma Eklentisi

Günümüzde artık birçok girişim kullanıcılarıyla olan etkileşimini web ve mobil uygulamalar aracılığıyla yapıyor. Bu uygulamaların hedeflenen reaksiyonu alması ve hedef kitleyle olan etkileşiminin artırmanın en önemli aracı da tasarımlar. Bugün sizlere Figma üzerinden yapacağınız arayüz tasarımlarınız için kullanabileceğiniz iş kolaylaştırıcı 8 eklentiden bahsedeceğim.

1-Unsplash

Tasarımınızın herhangi bir sayfa veya alanında örnek bir görsele ihtiyacınız varsa bu eklenti tam size göre. Unsplash sitesi içinde yer alan çeşitli görselleri ölçekleyerek seçtiğiniz alana eklemenizi sağlıyor.

2-Iconify

Bir uygulama tasarımının olmazsa olmazı tabii ki ikonlar Barındırdığı binlerce ikon ile tasarımınızda ihtiyacınız olanları kolayca kullanabilirsiniz.

3-Blush

Tasarımınızdaki içeriği kuvvetlendirmek veya daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak adına kullanabileceğiniz illüstrasyonları bu eklenti sayesinde tasarımınıza kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Ayrıca Blush’ın içerisinde bulunan hazır illüstrasyonları özelleştirme ve farklılaştırma seçenekleri sunması daha kişisel illüstrasyonlar yaratmamıza olanak tanıyor.

4- Batch styler

Batch Styler tasarımınızda oluşturduğunuz text stillerini ve renk paletlerini hızlı bir şekilde düzenlemenizi sağlıyor. Örneğin tasarımınızda kullandığınız yazı tipi ve stillerini beğenmediniz ve değiştirmek istiyorsunuz, tasarımdaki tüm sayfaları ayrı ayrı düzenlemek yerine Batch Styler ile tek seferde düzenleyebilirsiniz.

5 – Content Reel 

Tasarımınız için örnek bir kimlik oluşturuyor ve içeriğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Content Reel ile oluşturduğunuz frame ve kimlikleriniz için gereken içeriği hızlıca oluşturabilirsiniz.

6-Image Palette

Elinizde bir görsel var ve renkleri arasındaki uyum sizin ilginizi çekti, bu eklenti ile dilediğiniz görselde kullanılan renk paletine erişebilir, kendi tasarımınız için oluşturacağınız renk paletini zenginleştirebilirsiniz.

7-Isometric 

İzometrik, manuel olarak ayarlamak zorunda kalmadan izometrik katmanlar oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin tasarladığınız uygulama için bir mockup hazırlıyor veya dijital pazarlama süreçlerinde kullanabileceğiniz bir görsel yaratmak istiyorsanız bu eklenti işlerinizi çok kolaylaştıracak.

8-Artboard Studio Mockups

Uygulamanızı tasarladınız, artık geriye kalan tek şey hedef kitlenizin ilgisini çekecek sunum görselleri hazırlamak. Figma bu konuda da çeşitli eklentileriye yanınızda; Artboard Studio Mockups ise benim en kullanışlı bulduklarımdan. Eklenti içerisinde barındırdığı birçok araç ile sadece web ve mobil için değil ayrıca fiziksel ürünler üzerinde de tasarımınızı sunmanıza olanak tanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*