Asla Vazgeçmemek

0
3080

Girvak İsrail gezimizin tüm programları harikaydı, beni en heyecanlandıran programlardan biriyse şüphesiz Tedx White City’di. Ortam, konuşmalar her şey mükemmeldi. Beni en etkileyen konuşmalardan biri, İsrail milli judocusu Ori Sasson’un “How a Sensitive Guy Became an Olympic Fighter” başlıklı konuşmasıydı.

 

Picture1

 

Hayatta hangi zorlukla karşılaşırsak karşılaşalım, asla vazgeçmemiz gerektiğini, önemli olanın kaç kez düştüğümüz değil kaç kez yeniden ayağa kalkabildiğimiz olduğunu düşünen biri olarak, Ori Sasson’un bize anlattığı yaşam öyküsünden de bu anlamda ilham aldım.

 

Milli judocu, Brezilya’daki bir maçında çok iyi bir şekilde mücadele edip, açık ara önde giderken, hatta maçı kazanacağına kesin gözüyle bakılırken, rakibinin bir hareketiyle eli kırılıyor ve sahalardan bir süre uzak kalmak zorunda oluyor.

 

Geçen bu iyileşme sürecinde, asla pes etmiyor, hatasından öğreniyor ve kendini daha da geliştirerek, gelecek maçlara hazırlanıyor.  Yıllar sonra yine Brezilya’da gerçekleşen maçında, bu kez olimpiyat şampiyonu olmayı başarıyor…

 

En kısa haliyle aktardığım bu öykü, yılmamaya, yeniden denemeye, negatif gözüken şeyleri pozitife çevirebileceğimize güzel bir örnek. Bence hayatta, hiç başarısız olmayanlar değil, başarısızlıklarını başarıya çevirebilenler kazanıyor. Asla vazgeçmememiz, her zaman daha iyisi için çabalamamız ve en sonunda başarmamız dileğiyle!

 

Paylaş
Önceki İçerikAn’laşmak
Sonraki İçerikPrisync

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here