bi’Bolu!


Ankara ve İstanbul arası rotamızın bir parçası olarak biliyordum Bolu’yu. Doğal güzellikleri akıllara gelen ilk özelliği oluyordu Bolu’nun, ta ki bi’Bolu’ya kadar. bi’Bolu Bolu’yu girişimcilikle birleştiren çok heyecanlı bir proje. Bolu’da girişimcilik kültürünün gelişmesi için Bolu Bağışçılar Vakfı ve Girişimcilik Vakfı güçlerini birleştirdi. Lansmandan notları paylaşmadan; BiBolu için çok heyecanlı olduğumu ve girişimciliğin ülkemize katkılarından dolayı çok mutlu olduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

Türkiye’nin kalkınması için yüksek değerli işler yapmamız son zamanlarda büyük önem teşkil ediyor. Her ilimizde girişimcilik kültürünün yaygınlaşması için gençler olarak elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Özellikle heyecanla büyüyen İstanbul ve Ankara arasında BiBolu tüm bu temeller üzerinde büyüyor. Bolu’nun çevresel problemleri üzerinde yaratılacak fikirlerle Bolu’nun kalkınmasını sağlayan BiBolu, aynı zamanda gençlere ilham vererek Bolu’nun kalkınmasına katkı sağlayacak. Başta Bolulu gençler olmak üzere BiBolu’da her şehirden tüm gençlerin girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve Bolu’nun kalkınması için çalışmak eminim oldukça heyecanlı olacaktır.

Girvak bi’Bolu elçileri olarak Girişimcilik Vakfı’nın bizlere aşıladığı girişimcilik kültürünü Bolu’ya daha da çok taşımak için çok hevesliyiz. Lansmana gittiğimizde gördük ki, Bolu’nun biz gençlere, gençlerin de Bolu’ya karşılıklı olarak çok ihtiyacı var. Yakından sohbet etme şansı elde ettiğimiz devlet görevlilerine girişimciliği anlatmak, girişimciliğin bizlere kattıklarını anlatmak oldukça güzel bir fırsattı. BiBolu sayesinde devlet görevlilerinin girişimciliğin filmlerde anlatıldığından çok daha yakın ve gerçek olduğunu anlatması ise Bolulu girişimci adayları için işleri daha da kolaylaştıracak gibi gözükmekte.

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir