Bir başka şehirde FellowUp: AnkaraUp!

Girişimcilik Vakfı’nın fellowları ile her ay düzenli olarak yaptığı etkinlikler FellowUp olarak adlandırılıyor. Bir fellow gözüyle söylemeliyim ki her ay bir araya gelip ilham aldığımız, müthiş tecrübeler edindiğimiz ve günün sonunda oldukça motive olarak “Evet, artık harekete geçmeliyim.” diyerek ayrıldığımız çok keyifli etkinlikler oluyor FellowUp’lar. Bu güne kadar hep İstanbul’da yapılan FellowUp’lar için bu sene yeni bir karar alındı ve Ankara ve İzmir’de de FellowUp düzenlenmesine karar verildi. Bu İstanbul’da yaşamayan biz Ankaralı fellowlar için oldukça heyecan verici bir haberdi tabi ki. AnkaraUp’ın düzenlenmesi için çeşitli görevler üstlendik. Gelen arkadaşlarımıza ve misafirlerimize keyifli ve motive edici bir program hazırlamak için hep beraber çaba gösterdik. Ben de sizlerle bu etkinliğin detaylarını paylaşmak ve farklı bir şehirde gerçekleştirilen bir FellowUp’ın bize ne gibi yararlar sağladığından bahsetmek istiyorum.
Programımız bize hikayesi ve motivasyonu ile ilham olan Tümay Asena’nın keyifli konuşması ile başladı. Sonrasında Ankara girişimcilik ekosisteminin değerli isimleriyle tanışma ve onlarla sohbet etme şansı bulduğumuz bir öğlen yemeği ile bizler de kendimizi anlatma ve tavsiyeler alma şansı bulduk. Öğleden sonraki programımız Girişimcilik Vakfı kurucusu ve Evtiko Ceo’su Sina Afra’nın ve Boeing Türkiye Ceo’su Ayşem Sargın’ın öğretici konuşmaları ile devam etti. Ardından keyifli bir Akıllı Şehirler paneli ile geleceğin trendlerini genç girişimcilerin gözünden dinleme şansı elde ettik. Bu ilham verici konuşmaların ardından bize her zaman neredeyse her girişimcinin önemle vurguladığı bir konu olan batmak, başarısız olmak ama pes etmeden yoluna devam etmenin önemini bizlere hatırlatan ve aslında her zaman dinlediğimiz başarı hikayelerinin aksine girişimcilerin bizlerle başarısızlıklarını paylaştıkları Batma hikayeleri adı bir oturum ile Kılıçhan Kaynak ve Beliz Bediz Sinan’ın çok önemli derslerle dolu konuşmalarını dinledik. Ve tekrar bir günün sonunda kendisine ve başarabileceklerine daha çok inanan fellowlar olarak ayrıldık bu FellowUp’tan.
0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Ne Bildiğini Bilmemek

Yoğun ve stresli bir iş hayatınız mı var? Ya da yaptığınız işlerin boyutu, yoğunluğu gözünüzü korkutuyor mu? Peki ya hiç yaptığınız tüm işlerin, kazandığınız tüm başarıların sadece ama sadece tesadüflerden oluştuğunu düşündünüz mü? Bu yazımda sizlere, aralarında benim de olduğum, toplumun çoğunluğunda bulunan bir sendromdan bahsetmek istiyorum.

An’laşmak

Varolduğumuz evrenin kurallarına göre ne yaparsak, onunla karşılacağız. Ektiğimizi biçecek, ettiğimizi bulacak, etkimize göre tepki alacağız. Bütün durumlarda, her şey sizin ortaya koyduğunuz şekilde olacak. Yaşadıklarınıza dikkat edin. Siz o sırada hangi frekanstaysanız, o frekansın sonuçlarını yaşarsınız. Sinirli insanlar genelde, sinirli insanlarla karşılaşırlar. Yoğun olanların etrafındaki herkes de yoğundur. Bütün bunları yaşarken, birbirimizle iletişim kurarız. Peki ya iletişim kurmada ne kadar başarılıyız?

Kişisel Gelişim Öğretileri

Katıldığım neredeyse her webinarda, öğrendikten sonra bakış açımı değiştirecek ve genişletecek öğretiler ile karşılaştım. Bunlar kişisel çıkarımlardan çok…

Orada Bir Köy Var Akıllı

Küresel Girişimcilik Haftası kapsamında ‘’Türkiye’ de Girişimcilik’’ adlı konferans Tabit (Akıllı Tarım Teknolojileri) Kurucu ortağı, Ashoka Fellowlarından,  Türkiye’nin…

Mutluluk

Mutluluk nedir ?  Böyle bir soru ile karşılaşan herkesin vereceği cevap kendine özgü olacaktır .  Bana sorulduğunda  iç…

Dünyayı değiştirecek girişim: ‘’SAMUMED’’

Amerikan Forbes dergisi, gençlik iksirini bulma potansiyeli taşıyan biyoteknoloji şirketi Samumed’in kurucusu Osman Kibar’ı dünyayı değiştirebilecek 30 isim arasına alıp kapağına taşıdı. Kibar henüz piyasaya ilaç sürmeden 4 milyar dolar servete kavuştu.