Bir başka şehirde FellowUp: AnkaraUp!

Girişimcilik Vakfı’nın fellowları ile her ay düzenli olarak yaptığı etkinlikler FellowUp olarak adlandırılıyor. Bir fellow gözüyle söylemeliyim ki her ay bir araya gelip ilham aldığımız, müthiş tecrübeler edindiğimiz ve günün sonunda oldukça motive olarak “Evet, artık harekete geçmeliyim.” diyerek ayrıldığımız çok keyifli etkinlikler oluyor FellowUp’lar. Bu güne kadar hep İstanbul’da yapılan FellowUp’lar için bu sene yeni bir karar alındı ve Ankara ve İzmir’de de FellowUp düzenlenmesine karar verildi. Bu İstanbul’da yaşamayan biz Ankaralı fellowlar için oldukça heyecan verici bir haberdi tabi ki. AnkaraUp’ın düzenlenmesi için çeşitli görevler üstlendik. Gelen arkadaşlarımıza ve misafirlerimize keyifli ve motive edici bir program hazırlamak için hep beraber çaba gösterdik. Ben de sizlerle bu etkinliğin detaylarını paylaşmak ve farklı bir şehirde gerçekleştirilen bir FellowUp’ın bize ne gibi yararlar sağladığından bahsetmek istiyorum.
Programımız bize hikayesi ve motivasyonu ile ilham olan Tümay Asena’nın keyifli konuşması ile başladı. Sonrasında Ankara girişimcilik ekosisteminin değerli isimleriyle tanışma ve onlarla sohbet etme şansı bulduğumuz bir öğlen yemeği ile bizler de kendimizi anlatma ve tavsiyeler alma şansı bulduk. Öğleden sonraki programımız Girişimcilik Vakfı kurucusu ve Evtiko Ceo’su Sina Afra’nın ve Boeing Türkiye Ceo’su Ayşem Sargın’ın öğretici konuşmaları ile devam etti. Ardından keyifli bir Akıllı Şehirler paneli ile geleceğin trendlerini genç girişimcilerin gözünden dinleme şansı elde ettik. Bu ilham verici konuşmaların ardından bize her zaman neredeyse her girişimcinin önemle vurguladığı bir konu olan batmak, başarısız olmak ama pes etmeden yoluna devam etmenin önemini bizlere hatırlatan ve aslında her zaman dinlediğimiz başarı hikayelerinin aksine girişimcilerin bizlerle başarısızlıklarını paylaştıkları Batma hikayeleri adı bir oturum ile Kılıçhan Kaynak ve Beliz Bediz Sinan’ın çok önemli derslerle dolu konuşmalarını dinledik. Ve tekrar bir günün sonunda kendisine ve başarabileceklerine daha çok inanan fellowlar olarak ayrıldık bu FellowUp’tan.
FellowUp’ın farklı bir şehirde gerçekleşmesi bizim Ankara girişimcilik ekosistemindeki girişimcilerle ve onların hikayeleri ile tanışmamızı sağladı. Öğleden sonraki programın sadece fellowlara değil herkese açık olması da Ankara girişimcilik ekosisteminin gelişmesine çok büyük bir katkı sağladı. Bu sayede girişimciliğe ilgi duyan herkes bir araya gelip tanışma fırsatı buldu ve belki de çok güzel girişimlere zemin hazırlandı. Giderek Türkiye’nin her yerinde girişimciliği geliştirmek için çaba gösteren Girişimcilik Vakfı’nın bu etkinliği bizlere motivasyon sağlamak ve ilham vermekle kalmayarak her birimize çok şey öğretti.
Bu günde bizimle beraber olan tüm davetlilerimize, konuşmacılarımıza ve bize bu imkanı sağlayan Girişimcilik Vakfı’na çok teşekkür ediyorum. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*