Bir Sonraki Durak Tel Aviv Mi?

Bundan hemen hemen 1 sene önce Girişimcilik Vakfı seçim sürecinin son aşaması için İzmir’den İstanbul’a ilk kez tek başıma sırt çantamı alıp gelmiştim. Bu beni İstanbul’a sürükleyen hikayemin ilk adımı oldu!

İzmir bence gerçekten bir cennet ve her şehrin insanı içine çeken farklı bir enerjisi vardır, ben bu enerjiye çok inanırım!

Fakat uzun süredir içinde bulunduğum Glocalzone ekibinin de İstanbul’daki network ve ekosistemin hızına kavuşmak için yavaş yavaş İstanbul’a taşınması ile 1 senedir  İzmir’de girişimcilik sistemini uzaktan yakalamaya çalışmak o kadar yorucu ve zor olmaya başlamıştı ki…

İşte tam bu noktada, İzmir benim için artık üretkenliğimi emen beni yavaşlatan sadece çok eğlendiğim bir şehir haline gelmişti. İstanbul’a ilk geldiğimde ise İzmir’in enerjisinin tam zıttı bir yönde esinti alıp bu esintiye oldukça kapılmıştım.

Tel Aviv’de yaşayanlar için 3 sıfat seçecek olsam hırslı, çalışkan ve eğlenceli kesinlikle en doğru sıfatlar olurdu. Nitekim Tel Aviv’in gece hayatına da şöyle bir baktığımızda hem bu kadar çalışkan hem de bu kadar eğlenmeyi bilen bir şehirle tanışmak beni çok şaşırttı. Tel Aviv’in özgür zihinlerin hırsla, eğlenerek ürettiği ve bu enerjiyi bu şehre ayak basan herkese bulaştırdığı bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. 

Kısacası Tel Aviv beni üretmek için daha da dürten bu enerjiyle içine aldı bile diyebilirim. Tel Aviv bir Türk genci için ilham almak ve bir şeyler üretebilmek için en güzel seçeneklerden biri.

Benim hayallerim İzmir’e sığmadı ve İstanbul benim için en güzel yoldu. Bana İstanbul’a olan yolculuğumda destek veren Girvak aileme, Glocalzone ekibine ve tabi ki aileme çok teşekkür ederim. Şimdi bana kattığınız ilham ve cesaret ile İstanbul’a da sığamayacağımı hissediyorum. Üzgünüm ama sizi daha çok maceraya sürükleyeceğim gibi duruyor 🙂 

Eğer bu yazıyı okuyorsan muhtemelen sen de hayatta bir kaşıntısı olan ve olduğu yere sığmayan bir gençsin! 🙂 Şimdi değil ama bir gün benim yeni durağım Tel Aviv olabilir. Senin bir sonraki durağın neresi?


–>
0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Bir İsrail Günlüğü

Avrupa dan sonra sanırım gitmeyi en çok istediğim ülkelerden biriydi İsrail. Girişimcilik Vakfı'na Fellow olarak seçildikten sonra hayatımda her geçen gün bir şeyler değişiyordu ve İsrail gezimizde bu değişimlere sebep olan şeylerden sadece bir tanesiydi. Belki de bir daha gelemeyeceğim bir şehir, edinemeyeceğim deneyimler, göremeyeceğim insanlar ve daha birçok şey…