Çalışanlar patrona çirkin noel kazakları sattırarak 10 milyon dolar kazandırdı

Hackathonlar ve her çeyrekte yapılan fikir partileri inovasyonu teşvik etmede her zaman işe yaramayabiliyor. Genellikle bunun için gözü pek çalışanlar ve onların uçmasına izin veren CEO’lardan oluşan bir kültür gerekiyor.

13 ay öncesinde, Forever Collectibles’ın kurucusu ve CEO’su olan Michael Lewis çirkin kazaklardan hiç haberdar değildi. Onların tatil partilerinde kullanılan bir konsept, saçma bir tema olduğunu bilmiyordu.

 

Ancak bir önceki noelde ağırlıklı olarak (yaş ortalaması 25 olan) genç çalışanlarının o kazakları ofiste giydiğini gördü. Üstelik sıklıkla ve tutkuyla. Genç çalışanlardan bir tanesi spor ile alakalı, tüm üniversite ve profesyonel spor kulüplerin lisanslı süs ürünleri üreten şirketin spor temalı çirkin kazak satmaya başlamasını tavsiye etti.

 

Bir sene sonra bu tavsiye gerçek oldu ve 10 milyon dolarlık çirkin kazak satışını getirdi.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Girişiminizi Fonlamanın 3 Yolu

Girişiminizi gerçekleştirmek ve işletmenizi açmak için gerekli olan ilk sermayeyi bulmak işin en zor kısmıdır. Küçük işletme hayalinizi gerçeğe dönüştürmeniz için gerekli fonu sağlama yolunda kullanacağınız bazı ipuçları işte burada...