Colombus’lu girişimci yaşam hikayesiyle girişimcilere örnek oluyor

Bir kadın hayatının girişimcilik ile her şeyin mümkün olduğunun bir kanıtı olmasını istediğini söylüyor. Felicia Hamilton ‘‘Yaşamımın her şeyin mümkün olduğuna dair bir örnek teşkil etmesini istiyorum. Yalnızca fakir bir genç kızdım ve zengin olma yolunda bir kaza geçirmediğime memnunum’’ diyor.New Jersey yerlisi ve altı kardeşten en büyüğü olan Hamilton fakir bir aileden gelme, erken yaşta büyümek zorunda kalmış ama her zaman hayalleri peşinde koşmuş birisi.

 

“Auburn’dayken girişimciliğe olan ilgimi keşfettim” diyen Hamilton, Auburn’da hayatının en büyük zorluğu ve en zor kararlarından biriyle karşılaşmış, hatta bir araba kazasında ölümden kıl payı kurtulmuş.

 

“O kazada vücudumun sol tarafındaki her kemiği kırdım ve iyileşmem bir yıl sürdü. Sonra okula geri döndüm ve üstesinden gelmek zorundaydım, yapamamak gibi bir seçeneğim yoktu.” diyor.

 

Bir ölüm tecrübesinden kendi şirketine sahip oluşuna kadar Hamilton hiçbir şeyin yoluna çıkamayacağını söylüyor.

 

Auburn University ve CSU mezunu kadın hayatında pek çok şey başarmış – motivasyon konuşmacısı, radyo spikeri, belediye meclis adayı olmasının yanında aralarında Real Women Wear Stilettos’un (Gerçek Kadınlar İnce Topuk Giyer) da bulunduğu altı kitap yazmış.

 

Hamilton bu konu hakkında “İnce topuklar giymesi en rahatsız olan şeylerdir fakat kaç tane hayat tecrübesinin de rahatsız edici olduğunu düşünün – eğer o şeylerin üstesinden incelikle gelebilirseniz bilirsiniz ki onlar aynı gerçek bir parlak yüksek topuklu ayakkabı gibidirler” diyor.

 

Colombus’a gitmenin bir yolunu bulan Hamilton, rüyalarını gerçekleştirmek konusunda kararlıydı.

 

“Colombus’a geldiğimde yanımda 10 dolarlık banknotlar ve bir klasör dolusu fikir vardı.” Diyor. Bu fikirler şu an Fountain Park’ta bir galeride bulunan Macon Road Business’in duvarlarının arkasında gerçekleştirilmiş durumda.

 

“Fountain Park’taki galeri benim bebeğim” diyor.

 

Başarabileceğine inanıyordu, dolayısıyla başardı. Galerinin içine girdiğinizde karşınıza çıkan ilk şey onun gerçekleşmiş olan hayalleri – ve hepsi Hamilton’u isabetli bir şekilde tanımlıyor.

 

“Israrcı oldum, değişiklikler yaptım ve onu bugünkü haline dönüştürdüm. Sizin şirketiniz olduğunda yerleri süpürmekten paspaslamaya, kağıt mendil almaya, buz almaya kadar bir çeşit boşlukları doldurma amacıyla her şeyi yapmak zorundasınız” diyor.

 

O girişimciliği tutku ve özgürlük olarak açıklıyor.

 

“Her şey para için değildir, önemli olan sizi sabahları ayağa neyin kaldırdığıdır” diyen kadının tutkularından bir diğeri de genç kadınlara akıl hocalığı yapmak. Hamilton diğer kadınlara tutkulu olmanın ne demek olduğunu ve aşık oldukları şeyi yapmalarının gerekliliğini göstermek için didindiğini söylüyor.

 

“Kendimi oluşturan katmanlara bir şeyler katacak olan her şeyin birazına dokunmadan bu dünyadan ayrılmak istemiyorum. Aynı zamanda genç kızlara tek yönlü olmaları gerekmediğini de göstermek istiyorum. Neticede günün sonunda ben sadece Felicia’yım, başkaları gibi ağlayan, başkaları gibi bir şeylerden korkan, başkaları gibi gelişmek isteyen ve başkaları gibi sevmek ve sevilmek isteyen biri” diyor.

 

Bu makale  Tesia Reed’in  27 Ekim 2014 tarihinde wtvm.com’da yayınlanan yazısından çevrilmiştir.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir