Değişim her zaman var!

0
1414

Üniversite hayatımın ilk günleri yenilik ve değişimin, bu düşüncenin, bu gücün etkisiyle, inanılmaz enerjik ve yaratıcı geçirdiğim bir süreç olmuştu. Artık bu süreç hayatınızı doğru ve istediğiniz yönde tasarlamanın zamanı.Benim terci dönemi gibi bir sürecim olmamıştı, yetenek sınavları ile girilen bir bölüm de okumaktayım, ancak her bölüm için diyebilirim ki; okulun kapısından girmeyi planladığınız ilk gün kariyeriniz başlıyor. Attığınız ve/veya atmadığınız her adım kariyerinize dolayısı ile hayatınıza etki ediyor, atmadığınızın altını çiziyorum, çünkü ben mesleki sürecin veya hayatın tecrübe üstüne kurulu olduğuna inanıyor, adım atmaz, merak etmez, var etmeye çalışmazsanız her günü aynı, her hayali hayal olarak kalmasını kabul etmiş olacağınızı garanti edebilirim, bunu kabul etmeyerek kendinize, harika bir hayat tasarlamış olacaksınız. Benim üniversitede geçirdiğim üç yıllık süreçte, yaptığım tüm hatalardan, yapmak istediklerimden çıkardığım izlenimler bunlar, her gün bir öncekinden daha gelişmiş ve farklı olmasına çalışmak.


 Sonra fark ettim ki üniversite döneminin getirileri sadece okul bünyesi ile kalmıyor, dışarıda da kendinizi geliştirmeye devam edebileceğimiz alanlar var, örnegin ben Tiyatro Bölümü öğrencisiyim, bölümümü çok isteyerek, çokta mutlu olarak seçtim. Kendime göre, Dünya üzerindeki mesleklerin en uygununu seçtim, ama dışarıda da Girişimcilik Vakfı fellowuyum, ilginç bir birliktelik, ama çok açıdan birleşiyor.

Söylemeye çalıştığım şey şu; Üniversite deneyerek, öğrenerek, inanılmaz çalışarak tecrübe kazanacağınız, dolu dolu geçirip, mutlu olmak zorunda olduğunuz harika bir beş yıllık süreç -kimileri için daha uzun/kısa:)- bu süreçte yaptığınız her adım sonrayı belirliyor!

Değişim her zaman var, Girişimcik dünyasında böyle, her zaman değişiyor ve her zaman gelişiyor. Tecrübe hiç bir zaman gerilemez.Değişimi çevrenin de desteklediği tek süreç belki de, üniversite ve girişimcilik, Girişimcilik Vakfı:) Her zaman, sürekli değiştiğiniz, geliştiğiniz bir hayat diliyorum.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here