E-Bülten: Ağustos 2021

0
1502

Girişimcilik Vakfı olarak yeni dönemde “Sürdürülebilir gezegen, sürdürülebilir toplum”, “Bilişim” ve “Kadın” odak konuları özelinde projeler üreteceğiz!

Girişimcilik Vakfı olarak her sene belirlediğimiz ana konularımız kapsamında yeni projeler hazırlamaya ve hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Girişimcilik Vakfı olarak her sene belirlediğimiz ana konularımız kapsamında yeni projeler hazırlamaya ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. 2020 – 2021 yılları arasında girişimcilik dikeyinde kadın, gençler ve sürdürülebilir kalkınma alanında projeler üretmeyi hedefledik ve hayata geçirmek için heyecanla çalışıyoruz.

2022 – 2023 dönemi için odak konularımız, “Sürdürülebilir gezegen, sürdürülebilir toplum”, “Bilişim” ve “Kadın”.  Bu kapsamda küresel iklim krizi ve yeşil enerji konusunda bir projenin, toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında bir kadın güçlendirme projesinin, girişimcilik ekosistemindeki ve dezavantajlı bölgelerdeki üniversite öğrencisi kadınları güçlendireceğimiz bir projenin hazırlıklarını tamamladık.

Bilişim alanında çok yakında oldukça kuvvetli ve etki değeri yüksek bir projemizin duyurusunu yapacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Fellow Programı #fellow2021 Dönemi Seçim Süreci Sürüyor!

Aralık ayında başladığımız ve Haziran sonu itibariyle tamamladığımız #fellow2019 ve #challenger2020 ekiplerimizi Fellow Programı ve Challenger Programı’ndan mezun ettik. Aynı zamanda #fellow2021 ve #challenger2021 dönemleri için hazırlıklarımıza başladık; her dönem olduğu gibi bu dönem de besleyici ve öğretici bir seçim süreci bizleri bekliyor.

Her yıl yüzbinlerce üniversite öğrencisi gencin başvurusunu aldığımız Fellow Programı kapsamında, 5 aşamadan oluşan ve her aşamasında birbirinden farklı deneyimler yaşayan gençlerden seçim sürecini başarıyla tamamlayanlar Fellow Programı veya Challenger Programı’na davet almaktalar.

Nisanda başlayan ve Kasım ayı sonuna kadar sürecek olan bu süreçte yüzden fazla paydaşımız jüri olarak bizlere destek oluyorlar. Girişimcilik ekosisteminden uzmanlar, kurumsal şirketlerden yöneticiler, vakıf mütevelli heyet üyelerin ve fellow programından başarıyla mezun olmuş olan Alumni ekibimizden gençler seçim sürecinde jüri olarak destek vermekteler. Tüm süreçteki destekleri için jürilerimize sonsuz teşekkür ederiz.

Bu dönem, 2 ay boyunca açık kalan çağrımıza 1. aşamada 138,612 başvuru aldık ve yapılan değerlendirmeler sonucunda 10,446 aday 2. aşamaya geçme hak kazandı. 2. aşamada 1.241 aday videosunu paylaştı ve jüriler değerlendirmeler başladı. Yapılan değerlendirmeler süresince her videoyu 2 jüri üyesi izleyecek ve puanlayacak. 1. ve 2. aşama puanları birlikte değerlendirilerek 3. aşama davet listesi oluşturulacak. Aşama sonuçlarının duyurusunu Eylül ayının ilk haftasında sosyal medya hesaplarımızdan, 2. aşama telegram kanalından, adayların cep telefonlarına mesajı ile bildireceğiz. Sonuçları adayların e-postalarına paylaşacağız.

Adayların hazırladıkları motivasyon videolarını #fellow2021 etiketi ile Youtube’da paylaştılar ve siz de adayların videolarını youtube üzerinden izleyebilirsiniz. Tıklayın!

Alumni Programı

Gençlik Programları içerisinde bu dönem açık olan tek programımız Alumni Programı. Alumni Programı kapsamında alumnilerin ihtiyaçları doğrultusundaki başlıklara karşılık verebilecek uzmanlar ile buluşmalarını ve Girvak ağında güçlenmelerini sağlıyoruz, onlardan give back yapmalarını ekosisteme katkı sağlamalarını bekliyoruz… Bu yıl pilot dönemini denediğimiz programda 3. AlumniUp etkinliğimizi Ağustos ayı sonunda gerçekleştirdik.

– 3. AlumniUp:
3. AlumniUp etkinliğini 31 Ağustos günü online olarak gerçekleştirdik. Her AlumniUp da bir konuyu merkeze alıyor. Bu AlumniUp konumuz inovasyondu ve konuşmacımız Burak Yaman’dı. Burak Yaman’ın konu üzerine olan aktarımları ve sohbetin sonrasında alt gruplarda network faaliyeti gerçekleştirdik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here