E-Bülten: Mart 2021

Android Akademi Programımızın Demo Day’ini Mart Ayında Gerçekleştirdik!

Google Türkiye ortaklığında BTK, Türk Hava Yolları, General Mobile ve İTÜ ARI Teknokent destekleri ile üniversitede yazılım okuyan veya teknoloji konusunda kendine güvenen girişimcilik ruhuna sahip öğrencileri desteklediğimiz Android Akademi programımızı ikinci kez hayata geçirmiştik. Mart ayında büyük demo day’imizi gerçekleştirdik!

Google Türkiye ortaklığında BTK, Türk Hava Yolları, General Mobile ve İTÜ ARITeknokent destekleri ile üniversitede yazılım okuyan veya teknoloji konusunda kendine güvenen girişimcilik ruhuna sahip öğrencileri desteklediğimiz Android Akademi programımızı ikinci kez hayata geçirmiştik. Mart ayında büyük demo day’imizi gerçekleştirdik. 

Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Google Türkiye Kamu İlişkileri Direktörü, Pelin Kuzey’in açılış konuşmalarıyla başlayan Demo Day Teknolojiyi Kullanarak Fark Yaratan Liderler paneli ile devam etti. 

Teknolojiyi Kullanarak Fark Yaratan Liderler konulu panel Inveon KurucusuYomi Kastro’nun moderasyonunda,  Fırsat bu Fırsat Kurucusu – Reyhan Çepik Arslan, SG Accelerator Kurucusu – Sinan Güler ve  Iyzico CTO’su – Şamil Nevruz’ın katılımlarıyla gerçekleşti. 

Android Akademi’nin 8 finalisti sunumlarını gerçekleştirirken büyük jüride Tiko Kurucusu & Girvak Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, Google Türkiye Kamu İlişkileri Direktörü Pelin Kuzey, General Mobile Yönetim Kurulu BaşkanıSebahattin Yaman, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Mikro Yazılım KurucusuAlpaslan Tomuş veTHY Dijital İnovasyon & Analitik Çözümler Başkanı Serdar Gürbüz yer aldı. Jüri oylaması sonucu Rubi Games birinci olurken CodeHome takımı ikinci ve Detbot takımı ise üçüncü oldu.

CoQuiz, 8 – 18 yaş arası çocuk ve gençlerin sağlık okuryazarlık düzeyini arttırmak ve interaktif öğrenme süreçlerini eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan bir platformdur.

Codehome, kodlama ve yazılım alanında canlı ders almak isteyenlerle eğitmenleri bir araya getiren ve sanal sınıf gibi inovatif özellikler sunan bir pazaryeridir.

Detbot, Detby adını verdiği yapay zeka algoritması ve güvenli domain havuzu ile e-postalarınıza yapılacak phishing saldırılarını engelleyen bir siber güvenlik yazılımıdır.

Kazanan 3 takım San Francisco ekosistem gezisi ve İTÜ ARI Teknokent’ten inkübasyon desteği almaya hak kazandı. Tüm katılımcılarımızı tebrik ediyoruz!

3. FellowUp ve ChallengerUp’ı tamamladık!

Fellow Programı ve Challenger Programı dolu dizgin devam ediyor. Aynı zamanda gerçekleştirdiğimiz G markalı tematik etkinlikler ile Girvak gençlerinin birbirinden farklı konular ve konuklar ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Fellow Programı

Bu yıl 7. dönemini gerçekleştirdiğimiz, genç girişimciler için özel olarak dizayn ettiğimiz Fellow Programı kapsamında, her yıl yüzbinlerce başvuru arasından seçtiğimiz Fellow’ların buluşması olan FellowUp etkinliğimizin 3.’sünü 18-19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdik.  

– 3. Online FellowUp: Etkinliğe güncel GirVak gündemlerini konuşarak başladık. Ardından Noa Khamallah ve Hatice Gökçe’nin ilham konuşmaları ve fikir/süreç tasarımı odağındaki atölye ile yılın üçüncü FellowUp etkinliğini tamamladık. FellowUp kapsamında gerçekleştirdiğimiz network oturumunda, birbirilerinden öğrenmeye ve ilham almaya odaklanan gençlerimiz, Mütevelli Heyet üyelerimizden ve ekosistem liderlerinden oluşan yaklaşık 25 kişilik misafirlerimiz ile buluştu.

Challenger Programı

Bu yıl ilk dönemine başladığımız, Türkiye’nin farklı üniversitelerinin 1. ve 2. sınıfında okuyan girişimcilik potansiyeli yüksek olan 80 gençi bir araya getirdiğimiz Challenger Programı’nın düzenli buluşması olan ChallengerUp etkinliğinin 3.’sünü 24 Mart günü gerçekleştirdik!

– 3. ChallengerUp: Etkinliğe güncel GirVak gündemlerini konuşarak başladık. Ardından Fikir/Süreç tasarımı üzerine atölye gerçekleştirdik. İlham konuşması için Alumni’miz Mert Can Boyar bizlerleydi ve girişimcilik süreci, girişimi Verilogy hakkındaki deneyimlerini paylaştı. Güncel gündemlere dair açtığımız alt oturumlarda konular hakkında fikir alışverişinde bulunduk ve 3. ChallengerUp’ı tamamladık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*