E-Bülten: Nisan 2021

Girişimcilik Vakfı Olarak Yeni Projelerin Hazırlığı İçerisindeyiz!

Girişimcilik Vakfı olarak her sene belirlediğimiz ana konularımız kapsamında yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. 2020 – 2021 yılları arasında Girişimcilik dikeyinde kadın, gençler ve sürdürülebilir kalkınma alanında projeler üretmeyi hedefledik ve hayata geçirmek için heyecanla çalışıyoruz.

Girişimcilik Vakfı olarak her sene belirlediğimiz ana konularımız kapsamında yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. 2020 – 2021 yılları arasında Girişimcilik dikeyinde kadın, gençler ve sürdürülebilir kalkınma alanında projeler üretmeyi hedefledik ve hayata geçirmek için heyecanla çalışıyoruz.

Bu sene kadın alanında hem girişimi olan ekonomiye katılmış kadınları hem de ne eğitimde ne işte olan henüz içindeki gücü ortaya çıkaramamış kadınları desteklemek için yeni projeler üretiyoruz. 

Gençler için teknoloji ve  girişimciliği odağına alan yeni programlar tasarlamaya devam ediyoruz, bu kapsamda ekosistemden çeşitli paydaş ve destekçilerimiz ile  görüşmelerimiz devam ediyor.

Önümüzdeki dönemde tarım – gıda girişimciliğini destekleyeceğimiz kapsamlı ve sürdürülebilir bir girişimcilik programı tasarlıyoruz. Aynı zamanda küresel iklim değişikliği konusunda da farkındalık yaratacak ve inovatif çözüm geliştiren startupların çıkmasını hedeflediğimiz bir program üzerine de çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Koç Üniversitesi ile ortak kuracağımız inovasyon ve teknoloji merkezi için 8 ayı aşkındır fizibilite çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 27 Nisan günü proje ortakları ve ekosistem paydaşlarımızla fizibilite çıktılarını ve merkez tasarımımızı paylaştığımız bir yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdik. Fizibilite sürecinde hazırlanan raporları ve çıktıları önümüzdeki aylarda sizlerle de paylaşmak için de çok heyecanlıyız.

Google Türkiye ortaklığında BTK, Türk Hava Yolları, General Mobile ve İTÜ ARITeknokent destekleri ile üniversitede yazılım okuyan veya teknoloji konusunda kendine güvenen girişimcilik ruhuna sahip öğrencileri desteklediğimiz Android Akademi programımızı ikinci kez hayata geçirmiştik. Mart ayında büyük demo day’imizi gerçekleştirdik.

Fellow Programı Başvuruları Başladı!

#fellow2021 dönemi fellowlarını belirlemek için seçim süreci başladı! 5 aşamalı zorlu ama öğretici değerlendirme süreci deneyimlemek isteyen tüm üniversite öğrencilerini Fellow Programı’mıza davet ediyoruz.

Fellow Programı

Pandemi süreci ile birlikte Girvak Gençlik Programları’mızı dijitalleştirmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştirdik ve hibrid model ile bir yılı aşkın süredir çalışmalarımıza devam ediyoruz. 

Fellow Programı’na başvuran, 1. veya 2. sınıfta okuyan, girişimcilik potansiyenin yüksek olduğuna inandığımız gençleri dahil ettiğimiz Challenger Programı bu dönem pilot dönemini tamamlıyor ve önümüzdeki dönemde de faaliyetlerine devam edecek. Fellow Programı’na başvuran adaylar arasında seçeceğimiz yeni Challenger’larımızı ve Fellow’larımızı heyecanla bekliyoruz.

Fellow Programı son başvuru tarihimiz 16 Haziran 23:59.
Programlar hakkında detaylı bilgiye ve başvurular formuna web sitemizden ulaşabilirsiniz:  http://girisimcilikvakfi.org/

Bu yıl 7. dönemini gerçekleştirdiğimiz, genç girişimciler için özel olarak dizayn ettiğimiz Fellow Programı kapsamında, her yıl yüzbinlerce başvuru arasından seçtiğimiz Fellow’ların buluşması olan FellowUp etkinliğimizin 3.’sünü 18-19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdik. 

Spinon Programı Devam Ediyor

İlk kez düzenlediğimiz Spinon programımızı Viveka ekibi ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Alternatif model ve yaklaşımlar içeren bir girişimcilik programı olan Spinon’da katılımcı gençler kendi girişimleri ve girişimcilik süreçleri için mücadele ediyorlar. 2 aydır her hafta Cuma akşam buluşan programda katılımcıları kendi iş fikirleri ve kapasitelerini geliştiriyorlar.


Program hakkında detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz: https://www.spinon.co/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*