Ebülten Haziran 2018

0
1587Fellow Programı başvurularına
112.000 başvuru oldu!

Türkiye’de girişimcilik konusunda farkındalık yaratmak, girişimcilik kültürünü yaymak ve gençlere girişimciliğin bir kariyer alternatifi olduğunu aşılamak isteyen Türkiye Girişimcilik Vakfı, “Özgür Zihinler, Cesur Girişimler” mottosu ile Fellow Programını hayata geçiriyor. 18 Nisan’da açılan başvuruya 112.000 başvuru oldu! Tüm adayları tebrik ediyoruz ve bir sonraki aşama için başarılar diliyoruz!

Atölye dolu bir gün!

19 Haziran günü Fellowlarımız, 2 gruba ayrılarak Gamification ve Machine Learning atölyelerine katıldılar. Tezgahçılar ile gerçekleştirdiğimiz Gamification atölyesinde, katılımcılar oyun, ödül ve motivasyon üstüne konuşup, uygulamalar üzerinde çalışırken, Deloitte ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Machine Learning atölyesinde ise, temel bilginin yanı sıra vaka çalışmaları üzerinde çalıştılar.
Öğleden sonra ise Fellowlar ile birlikte Girişimcilik Vakfı’nın SWOT analizini çıkardık, önümüzdeki sene için beraber neler yapabileceğimizi konuştuk.

Yılın son FellowUp’ında Erol Bilecik’i dinledik!

FellowUp etkinliğimizin sonuncusu 20 Haziran Çarşamba günü Cezayir Restaurant’da gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanımız Sina Afra’nın hoşgeldiniz konuşmasıylabaşlayan gün, TÜSİAD YK Başkanı Erol Bilecik’in muhteşem girişimcilik hikayesiyle devam etti. Hem vakfımızın hem de
TÜSİAD’ın yönetim kurulunda bulunan Erol Bilecik, çok yönlü bakış açısı ile ilham verdi. Ardından Mütevelli Heyetimiz, sponsorlarımız ve Girvak dostlarının katıldığı öğle yemeği ile fellowlarımız networklerini geliştirme şansı elde ettiler.

Mezuniyet hediyelerinin ve sertifikalarının verildiği tören, Fellowların kurduğu “OrFellow” grubunun şarkılarıyla sona erdi. Biz de Girişimcilik Vakfı olarak her zaman söylediğimiz şeyi tekrar ettik- “Burası sonsuza dek yanınızda olacak aileniz”. Mezun olan tüm fellowlarımıza hayatlarında başarılar diliyor, Alumni programımızda bol bol görüşmek için can atıyoruz. Mezuniyet günümüzün videosunu buradan izleyebilirsiniz.
Needs&Leads’ın son oturumunda sahnede şirketlerde vardı!

Needs&Leads ihtiyaç sahibi genç girişimcilerle tecrübeli girişimcileri, yatırımcıları ve kurumsal şirket çalışanlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. İki taraflı bir öğrenme ve network hedefleyen bu programın ilk üç oturumunda genç girişimciler sahnedeydi, son oturumda ise 3 dakika boyunca kurumsal şirketler, şirket ihtiyaçlarından bahsettiler, genç girişimciler de yenilikçi fikir ve çözüm ürettiler.

Türkiye’de yaşayan mülteci girişimci adayları için Build Your Future programı başladı!

Türkiye’de yaşayan mültecilerin kendi girişimlerini kurmalarına yardımcı olmak için başlatılan BYF programının ilk aşaması olarak Impact Hub’da 21 Haziran’da İstanbul’da Ideathon(fikir maratonu) düzenledik. 3 Temmuz’da Gaziantep’te de bir ideathon gerçekleştireceğiz.Ideathonlardan sonra Temmuz ayında Istanbul’da bootcamp gerçekleştireceğiz. BYF programına katılan mülteciler kendi ekiplerini kurma, fikirlerini geliştirerek somut işlere dönüştürme, girişimcilik becerileri edinme ve paydaş ekosistemi ile bir araya gelme fırsatı bulacaklar. BYF Programı’na katılmak isteyenlerin, http://buildyourfuture.co/ adresindeki başvuru formunu doldurup Girişimcilik Vakfı’na göndermeleri gerekiyor.

Founders Pledge bir Türk girişimci daha kazandı!

Girisimcilik Vakfı olarak “giveback"(geri verme) kültürünü aşılamaya çalısırken globalleşme yolunda adımlar atmaya devam ediyoruz. Founders Pledge’in Türkiye’deki ortağı olarak girişimcilerin topluma geri vermelerine öncülük ediyoruz. Founders Pledge'e imza atan girişimciler, şirketlerinden exit ettikten sonra gelirlerinin en az %2'sini tercih ettikleri bir sivil toplum kurulusuna bağışlamayı vaat etmiş oluyor. Nisan 2018’de iyisahne.com’un kurucusu Sinan Zabunoğlu da pledge ederek bu kültürün bir parçası oldu.

Girişimcilik Vakfı Alumni Mert Okur karşınızda!

Girişimcilik Vakfı mezunlarımız ile söyleşilerimize Fellow2016 ekibinden Mert Okur
ile devam ediyoruz. Girvak’ın hayatında neleri değiştirdiğini, mezun olduktan sonra hayatındaki gelişmeleri ve gelecek planlarını anlatan Mert Okur’a bu keyifli röportaj için
çok teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here