Ebülten Kasım 2018

0
2209
#fellow2018 1-2 Kasım’daki
Fellowup etkinliğinde buluştu!
Fellow80 ekibine katılan 40 yeni Fellowumuzun ilk özel Fellow Up etkinliğini 1 Kasım Cuma günü gerçekleştirdik. Eğlenceli bir oryantasyon ile başlayan etkinlik, Genel Müdürümüz Mehru Aygül’ün “Girvak’a Hoşgeldiniz” seansı ve öğle yemeği ile devam etti. Yeni Fellowlarımız, yeni başlayacakları bu serüvende onlara yardımcı olacak süprizlerle dolu “kırmızı kutularla” karşılaştılar. Bu muhteşem günü, derinlemesine birbirimizi tanımaya yönelik etkinlikler ile ve önümüzdeki sene için fellowların kendilerine koydukları hedefleri dinleyerek sonlandırdık.
Sina Afra ve Avi Alkas #fellow80 ekibi ile heyecan dolu hikayelerini paylaştı.

Fellow80 Ekibi için özel düzenlediğimiz Fellow Up etkinliğimizin son gününü 2 Kasım Cuma günü Kolektif House Maslak’ın desteği ile gerçekleştirdik. Sina Afra’nın ilham dolu girişimcilik hikayesi ile başlayan günün devamında öğlen yemeğinde 15 davetlimiz fellowlarımıza katıldı. Öğleden sonra ise Avi Alkas, kendi hikayesini ve deneyimlerini #fellow2018 ekibiyle paylaştı. Bizleri yalnız bırakmayan tüm Mütevelli Heyeti üyelerimize ve davetlilerimize çok teşekkür ediyoruz!

TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun lansmanı yapıldı!

Destekçimiz TSKB ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiğimiz TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nun lasmanını 3 Kasım’da Kolektif House Maslak’ta ilham dolu bir günle gerçekleştirdik. Etkinlikte TSKB çalışanları ve Fellowlar birbirleriyle tanışma fırsatı buldular. Uzman bankacılık deneyimi ve genç girişimci bakış açısının bi araya geldiği bu günde katılımcılar, TSKB Genel Müdürü Suat İnce ve GİRVAK Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra’nın açılış konuşmalarıyla başlayan TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu tanıtım toplantısına, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, Core Strateji Kurucusu İhsan Elgin, Core Strateji Yönetici Ortağı Ussal Şahbaz, 500 Startups Yönetici Ortağı Rina Onur Şirinoğlu, Hello Tomorrow Türkiye Kurucusu Timur Topalgoekceli, Microsoft Dijital Dönüşüm Danışmanı Bülent Ekuklu, Evreka Kurucusu Umutcan Duman, Colendi Kurucu Ortağı Bülent Tekmen, Ödeal Kurucusu Fevzi Güngör, Insider Kurucusu Hande Çilingir ve Netaş Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü Serdar Urçar’ın hikayelerini dinleyerek, ilham aldılar.

Kolektif House’tan Genç Girişimcilere Destek

Girişimcilik Vakfı ve Kolektif House gençleri desteklemek, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak için güçlerini birleştiriyor. Kolektif House, Girvak’ın yaptığı etkinlikler için ücretsiz mekan sağlayarak, hem gençlerin girişimcilik maceralarını destekliyor, hemde yaratıcı mekanlarıyla gençlere ilham oluyor.

Girvak, Eastern Partnership Youth Conference “Youth for Entrepreneurship” a katıldı.

Girişimcilik Vakfı, 5 yıldır genç girişimciliği konusunda edindiği deneyimi ve Fellow Programı ile ortaya çıkardığı iyi örneği paylaşmak üzere Viyana’da 7-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Eastern Partnership Youth Conference “Youth for Entrepreneurship”’a katıldı. Konferanstaki konuşmasında istihdam ve inovasyon için en önemli öğenin gençleri girişimciliğe yönlendirmek olduğunu ve ilham vermenin girişimciliğin en güçlü kaldıracı olduğundan bahseden Girvak Genel Müdürü Mehru Aygül, 2 gün boyunca genç girişimci adaylarının fikirlerine de mentorluk yaptı.

Global Refugee Entrepreneurship Summit 2018’de deneyimlerimizi paylaştık!

2 Kasım tarihinde Londra’da, New Entrepreneurs Foundation ve Centre for Entrepreneurs’un işbirliğiyle gerçekleştirilen Global Refugee Entrepreneurship Summit’te Girvak olarak biz de yerimizi aldık. Dünyanın birçok bölgesinden zirveye katılan kuruluşlar, mültecilere yönelik gerçekleştirdikleri girişimcilik programları hakkındaki öğrenimlerini ve deneyimlerini paylaştı. Konferansta, Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz Build Your Future programı örnek projeler arasında gösterildi.

Girişimcilik Vakfı Alumni Doğan Turan karşınızda!

Girişimcilik Vakfı mezunlarımız ile söyleşilerimize Fellow 2015 ekibinden Doğan Turan ile devam ediyoruz. Girvak’ın hayatında neleri değiştirdiğini, mezun olduktan sonra hayatındaki gelişmeleri ve gelecek planlarını anlatan Doğan Turan’a bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here