Ebülten Mart 2019

0
1610
 
Mülteci girişimcileri desteklediğimiz Build Your Future programımızın 2. dönemini tamamladık!

2018 yılında hayata GIZ desteği ile hayata geçirdiğimiz, Türkiye’de yaşayan mültecilere girişimcilik becerileri kazandırmayı hedefleyen Build Your Future programımızın 2.döneminde İstanbul ve Şanlıurfa’da fikir atölyeleri gerçekleştirdik. İki ilde yapılan toplam 109 başvurudan seçtiğimiz girişimcilik potansiyeli yüksek 50 girişimciye eğitimler verdik.

25-26 Mart’ta İstanbul’da programın son basamağında ise girişimciler, konularında uzman olan mentorler ile buluşarak, 26 Mart’ta Demo Day’e hazırlandılar. Programın son günü olan Demo Day’de ise, mülteci girişimcilerden oluşan 11 takım, herkese açık olan “Demo Day” etkinliğimizde fikirlerini sunup, geri bildirim alma şansına sahip oldular. Program detaylarına www.buildyourfuture.co adresimizden ulaşabilirsiniz!
FellowUp’da bir araya geldik!

22 Mart Cuma günü Joint Idea’da gerçekleştirdiğimiz Fellowup etkinliğimizde, fellowlarımız, mütevelli heyet üyelerimiz ve girişimcilik ekosisteminden davetliler ile sabah kahvaltısında buluştuk. Kahvaltı sonrasında ise fellowlarımız, Yönetim Kurulu üyemiz Hakan Baş’ın girişimcilik hikayesini dinlediler.
Girvak Weekend için Antalya’da buluştuk!

22-24 Mart arasında gerçekleştirdiğimiz #girvakweekend’de fellowlarımız ve mezunlarımız ile bir araya geldik! Birbirimizi daha yakından tanıdık, fellow ve mezun olarak kim olduğumuzu, karşılıklı beklentilerimizi, yaptığımız çalışmaları, birlikte neler yapabileceğimizi ve Girvak’ın günümüzde ve gelecekteki rolünü ve odaklanması gereken konuları konuştuk, tartıştık ve hep beraber çok eğlendik!
Airpreneurs Programı ile Havacılık Alanında Fikirler Havada Uçuştu!

Girvak ve Boeing ortaklığıyla, üniversite öğrencilerinin havacılık alanında yeni fikirler ortaya çıkarmasını sağlamak amacıyla gerçeleşen “Airpreneurs” Programı kapsamında Türkiye’nin farklı illerinden gelen katılımcılar, İstanbul’da 5 günlük “Yalın Girişimcilik Eğitimi” aldı. Airpreneurs Programı başvuru süreci boyunca 300.000 kişiye erişildi ve 10 takım programa kabul edildi. İstanbul’da gerçekleştirilen Bootcamp’e katılım gösteren takımlar, 16 farklı üniversiteden ve 7 farklı şehirden geliyorlar. Airpreneurs Programımız Haziran ayında gerçekleştireceğimiz Pitching Eğitimi, Eylül ayında gerçekleştireceğimiz Demo Day ve süreç boyunca devam edecek olan mentorluk seanslarıyla yoğun bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Tüm takımlara başarılar diliyoruz!
TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu Alemşah Öztürk ile İlham Toplantısı

20 Mart günü TSKB Teknoloji ve Girişimcilik Platformu’nda gerçekleştirdiğimiz İlham Toplantılarının ilkinde Alemşah Öztürk’ün ilham dolu konuşmasını dinledik.
e-Founder’ın birincisi eBrawler!

Fellowlarımızdan Ali Doruk Gezici’nin kurucusu olduğu eBrawler 16 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen e-Founder Girişimcilik Yarışması Finali’nde 1. seçilerek “Yılın e-Founder’ı” oldu ve Workup İş Bankası programına katılmaya hak kazandı. eBrawler:Çeşitli dijital oyunlarda benzer yetenekteki rakipleri online bir turnuva ortamında karşı karşıya getirerek oyunculara ödüller kazanma ve kendilerini ispatlama imkanı sağlayan rekabetçi bir eSpor turnuva platformudur. Ayrıntılı Bilgi için tıklayın
Girişimcilik Vakfı Alumni Beste Tonga karşınızda!

Girişimcilik Vakfı mezunlarımız ile söyleşilerimize Fellow 2016 ekibinden Beste Tonga ile devam ediyoruz. Girvak’ın hayatında neleri değiştirdiğini, mezun olduktan sonra hayatındaki gelişmeleri ve gelecek planlarını anlatan Beste’ye bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz.
 
 
 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here