Ebülten Ocak 2018

0
2139
Araştırma Anketimize katılın!

Girişimcilik ekosisteminin büyümesi ve gelişmesi için en önemli konunun bilgi üretmek olduğuna inaniyoruz.
Bu nedenle artık belirli aralıklarla sosyal medya ve mailingle ile networkümüzdeki gençlere minik bir anketler yapacağız. Elde ettiğimiz veriler ile gençler için katma değer yaratmaya devam edeceğiz.
Siz de 4 soruluk anketimize katılıp bize destek olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkürler!

Fellowlar, ortağımız Allianz ile yenilikçi çözümler üzerinde çalışıyor!

Girişimcilik Vakfı (Girvak) ve Allianz Türkiye’nin işbirliğiyle düzenlenen çalıştayda yeni nesilin sağlık sigortası alanındaki ihtiyaç ve beklentileri masaya yatırıldı. Girişimcilik Vakfı ve Allianz Türkiye’nin 22 Aralık tarihinde Kolektif House’ta gerçekleştirdiği çalıştayda sağlık sigortasının geleceği masaya yatırıldı. Türkiye’nin her yerinden 94.000 kişi arasından seçilen 20 gencin ve Allianz yöneticilerinin katıldığı etkinlikte açık inovasyon metodu kullanılarak sağlık sigortası sektörü için yeni yaklaşımlar tasarlandı.

Android Akademi Demo Day ile
ödüller sahibini buldu!

Google Türkiye ve BTK desteği ile, Türk Hava Yolları ve General Mobile sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz Android Akademi için seçilen 15 ekip, fikirlerini uygulama aşamasına getirdiler. Android Akademi’de, toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler getiren projelerden finale kalan 8 Startup projenin sunumu, açılış konuşması Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan Demo Day etkinliğinde gerçekleşirken, jüri değerlendirmesinin ardından SensGreen, Car4Future ve ÇözümKent projeleri seçildi. Android Akademi programını kazanan ilk 3 takım 1 haftalık San Francisco ödülünün sahibi oldu.

FellowUp etkinliğimizde bir araya geldik!

Yılın ilk FellowUp etkinliğini 26 Ocak Cuma günü bize ev sahipliği yapan Salt Galata’da gerçekleştirdik. FellowUp NEF kurucusu Erden Timur’un ilham dolu girişimcilik hikayesi ile başladı. Öğlen yemeğinde Fellowlarımız, Mütevelli heyet üyeleri ve davetlilerimiz ile bir arada keyifli vakit geçirdiler. Öğleden sonra ise “ Run Fellow Run “ etkinliğinde Fellowlar, 3 dakika içinde hayallerinden, iş fikirlerinden ve kurdukları startuplardan bahsettiler ve birbirlerinden geri bildirim aldılar.

Needs&Leads Programı başladı!


Needs&Leads ihtiyaç sahibi genç girişimcilerle tecrübeli girişimcileri, yatırımcıları ve kurumsal şirket çalışanlarını bir araya getirmeyi amaçlayan ve iki taraflı öğrenmeyi hedefleyen bu programın ilk ayağı olan “İhtiyaç Analizi ve Pitching” eğitimini gerçekleştirildi. Eğitime katılan genç girişimciler ihtiyaç analizi yapmayı öğrendiler ve ihtiyaçlarını nasıl 3 dakikada etkili şekilde sunabilecekleri üzerine tüyolar aldılar. Needs and Leads oturumlarında ise genç girişimciler 3 dakika içinde sahnede ihtiyaçlarını sunacaklar ve dinleyiciler arasındaki tecrübeli girişimciler, yatırımcılar ve kurumsal şirket çalışanları ile eşleşebilecekler. Dinleyiciler arasında bulunan mentörler destek olabilecekleri bir konu ise ellerini kaldırıp genç girişimcilerle eşleşecekler. Bu oturumlar karşılıklı bir öğrenme sürecinin başlangıcı olacak. 13 Şubat Perşembe günü yapılacak olan ilk oturuma katılmak için buradan başvuru yapabilirsiniz!

Airpreneurs ile bu sene de cesur fikirlerini göklere yazmaya hazır mısın?

Havacılık ve uzay sektörünün lideri Boeing’in, Girvak ile birlikte yürüttüğü, üniversite öğrencilerine yeni fırsatlar sunan ve ilkini geçen sene gerçekleştirdiğimiz Airpreneurs Programı bu yıl da son hız devam ediyor. Program ve başvuru detaylarına www.airpreneurs.org’dan ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik Vakfı Alumni Müge Ulusoy karşınızda!

Girişimcilik Vakfı mezunlarımız ile söyleşilerimize Fellow2014 ekibinden Müge Ulusoy ile devam ediyoruz. Girvak’ın hayatında neleri değiştirdiğini, mezun olduktan sonra hayatındaki gelişmeleri ve gelecek planlarını anlatan Müge Ulusoy’a bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz.

Paylaş
Önceki İçerikRahatsızlık
Sonraki İçerikEbülten Kasım-Aralık

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here