Ebülten Şubat 2019

0
2246
 
Geri vermenin gücünü
Giveback Gala ile kutladık


Girişimcilik Vakfı olarak Fellow Programına katılan gençler arasında ve girişimcilik ekosisteminde “Giveback” kavramını yaygınlaştırmak ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediğimiz Giveback Gala etkinliğinin üçüncüsü 5 Şubat’ta gerçekleştirdik. Girişimcilik ve iş dünyasından geceye katılan 650 davetlimiz, ilk kadın uzay kaşifi Anousheh Ansari’nin konuşması ile ilham buldu.
Build Your Future programının
2. dönemi başladı!


2018 yılında GIZ desteği ve Impact Hub partnerliğinde, Türkiye’de yaşayan mültecilere girişimcilik becerileri kazandırmayı hedefleyen Build Your Future programımızı hayata geçirdik. Programın ilk dönemi ile 200’un üzerinde mülteciye ulaştık ve programı 11 takım başarıyla tamamladı. 2.dönemin ilk adımında, 20-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da 15 takım, 27 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ise Şanlıurfa’da 9 takım, iş fikirlerini güçlü iş modellerine dönüştürmek için 3 günlük Idea Bootcamp’e katıldılar. İş modelleri hazır olan ve girişimlerini güçlendirmek isteyen girişimciler için ise, mentorluk ve sunum eğitimi alarak, Demo Day’de sunum yapma şansına sahip olmaları için 25-26 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştireceğimiz Bootcamp başvuruları ise açıldı! Başvuru formuna ve daha fazla bilgiye websitemizden ulaşabilirsiniz! www.buildyourfuture.co
Otsimo, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell’den “İçimdeki Hazine” için iş birliği

Girvak Alumni Zafer Elçik’in kurucusu olduğu, otizmli çocukların eğitimine odaklanan bir mobil eğitim platformu olan Otsimo, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell iş birliği ile önemli bir adım atıyor. “İçimdeki Hazine” projesi için yapılan ortaklık ile birlikte Türkiye’deki tüm otizmli çocuklara hak ettiği eğitim ücretsiz olarak verilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin eğitim gördüğü 11 ildeki 11 okulda İçimdeki Hazine eğitim sınıfları kuruldu. Zafer’i başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.
Glocalzone, 400 bin Euro değerlemeyle
tohum yatırım aldı


Girvak Alumni Doğan Turan’ın kurucu ortağı olduğu Glocalzone, 400 bin Euro değerleme ile tohum yatırım aldı. Alışverişte sınırları ortadan kaldırma hedefiyle yola çıkan Glocalzone, aynı zamanda gezginler için de alternatif bir gelir modeli oluşturuyor. Doğan’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Glamy kurucusu Nilsu Sertatıl, Cherie Blair Vakfı mentorluk programını anlattı

Girişimilik Vakfı olarak Türkiye temsilciliğini üstlendiğimiz Cherie Blair Vakfı Mentorluk Programı dahilinde kadın girişimciler uluslararası mentorluk ağına dahil oluyor. Mentorluk programı katılımcılarından Nilsu Sertatıl’ın deneyimlerini anlattığı bu keyifli röportaj için kendisine teşekkür ediyoruz.
Girişimcilik Vakfı Can Dörtkardeşler
Alumni karşınızda!


Girişimcilik Vakfı mezunlarımız ile söyleşilerimize Fellow 2015 ekibinden Can Dörtkardeşler ile devam ediyoruz. Girvak’ın hayatında neleri değiştirdiğini, mezun olduktan sonra hayatındaki gelişmeleri ve gelecek planlarını anlatan Can Dörtkardeşler’e bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz.
 
 
 
 
Paylaş
Önceki İçerikÖnce Ekip
Sonraki İçerikEbülten Ocak 2019

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here