Ebülten Temmuz 2018

0
1770Fellow Programı başvurularında 7083 kişi
2. aşamaya geçmeye hak kazandı!

“Özgür Zihinler, Cesur Girişimler” mottosu ile hayata geçirdiğimiz Fellow programının 5.senesinde
112.000 başvuru aldık! 2.aşama için ise fellow adaylarımız programa seçilme motivasyonlarını anlatan 3 dakikalık videolarını #fellow2018 hashtagiyle youtube’a yüklediler. Tüm adayları tebrik ediyoruz ve bir sonraki aşama için başarılar diliyoruz! Eğer siz de, bu gençlerin motivasyonlarına ortak olmak isterseniz Youtube üzerinden videoları izleyebilirsiniz.

Build Your Future programı

GIZ desteğiyle, Girişimcilik Vakfı yürütücülüğünde ve eğitim içerikleri Impact Hub Istanbul tarafından tasarlanan Build Your Future mülteci girişimcilik programına Mayıs 2018 itibariyle başladık. Bugüne kadar İstanbul'da 23 katılımcının katıldığı bir Ideathon(Fikir Atölyesi), 14 katılımcının katıldığı Gaziantep'te bir Ideathon gerçekleştirdik. 18-35 yaş arası, girişimciliğe ilgili, fikri olan, fikirlerini geliştirebilecek mülteci gençler, 27-31 Temmuz arasında yapılan Bootcamp'te teknolojiyi kullanan fikirlerle, iş modelleri oluşturdular. Programın son günü olan 31 Temmuz akşamı ise, mülteci gençlerden oluşan 11 takım, herkese açık olan “Pitch Night” etkinliğimizde fikirlerini sunup, geri bildirim alma şansına sahip oldular. Program detaylarına www.buildyourfuture.co adresimizden ulaşabilirsiniz!

Garanti Bankası Kurum içi İnovasyon Programı

Ana sponsorumuz Garanti Bankası ile yürüttüğümüz İnovasyon projesi başladı! Girvak Fellowları, Dani Benreytan ve Fulya Sönmez eğitmenliğinde strateji geliştirme ve tasarım odaklı düşünme atölyesine katıldıktan sonra Garanti Bankası mentörlerinden destek alarak yenilikçi fikirler geliştirmeye başladılar. Program sürecinde Garanti Bankasından mentorluk desteği alacak olan Fellowlar program sonunda hayata geçirilebilir çözümler üretmeyi hedefliyorlar.

Girişimcilik Vakfı Alumni Gizem Kaya karşınızda!

Girişimcilik Vakfı mezunlarımız ile söyleşilerimize Fellow2015 ekibinden Gizem Kaya
ile devam ediyoruz. Girvak’ın hayatında neleri değiştirdiğini, mezun olduktan sonra hayatındaki gelişmeleri ve gelecek planlarını anlatan Gizem Kaya’ya bu keyifli röportaj için çok teşekkür ediyoruz.

Paylaş
Önceki İçerikEbülten Haziran 2018
Sonraki İçerikZaman Geçiyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here