Ekosistemden Haberler! | 16 Nisan 2021

0
1341
Yanlış Mı Bakıyoruz? | Kitap Meselesi

Kitap, sanat ve bilim gibi mecralarda bilginin, bilgeliğin ve kültürün sembolü konumunda. Peki, geçmişte kazandığı bu konumu korumayı hak ediyor mu? Challenger’larımızdan Göksu Ünsal seni kitap ve daha birçok konu üzerine tartışmaya davet ediyor. “Yanlış Mı Bakıyoruz?” serisinin ilk yazısı Girisimle.com’da. Okumak için tıkla!23 Nisan’da Bir Çocuğu Bilimle Buluştur!

Bu 23 Nisan’da bir çocuğu bilimle buluşturabilirsin! Sen de bir çocuğu bilimle buluşturmak istiyorsan, YGA’nın başlattığı 23 Nisan Bilim Seferberliği’ne destek ol. Bu seferberlik neden mi önemli? Çünkü ülkemize ve insanlığa daha iyi bir gelecek; bilimle gelecek! Sen de bağış yap; imkanları sınırlı, hayalleri sınırsız çocukları bilimle buluştur. Bağış için 6290’a BİLİM yazıp göndererek 10 TL katkıda bulunabilirsin. Kampanya hakkında daha ayrıntılı bilgi için tıkla.Swiss-Turkish Startup Program için Son Başvuru Tarihi 30 Nisan!

Startup’ın dünyaya açılmaya hazır mı? İsviçre/Türkiye girişim ekosistemindeki bağlantılardan yararlanmak ister misin? Sınırların ötesinde bilgi ve yenilik alışverişi yapmakla ilgileniyor musun? Ağını genişletmek ve İsviçre ile Türkiye’deki ilgili paydaşlarla iletişim kurmak ister misin? O zaman Swiss-Turkish Startup Program başvurularını kaçırma! Ayrıntılı bilgi için tıkla.3. Gamification Hackathon Başvuruları Başladı!

Gamification Hackathon kurumlarla öğrenci ekiplerini 48 saat için bir araya getiriyor! 20+ kurumun iş hedefini 20+ öğrenci ekibi 18-19-20 Haziran 2021 tarihlerinde GamFed Türkiye Discord kanalında 48 saat oyunlaştırma yaparak büyük ödüle koşuyorlar. Sen de 48 saat, dolu dolu bir maceraya hazır hazırsan, “Proje benden sorulur! Mükemmel bir takım oyuncusuyumdur! Gizli gücüm yaratıcılıktır! Problemi söyleyin gerisini bana bırakın diyorsan en az 3 en fazla 5 kişiden oluşan ekibini topla. Başvuru formu burada.“Gençlik Ne Yapsın?”

“Gençlik Ne Yapsın?” diye sormak için 19 Nisan Pazartesi günü saat 21.00’da Marjinal Porter Novelli’yle beraber Clubhouse’tayız. Kaçırmayın!Flutter Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

2 gün sürecek olan tamamen Flutter odaklı festival, 17 Nisan Cumartesi günü saat 10.30’da başlayacak ve 18 Nisan Pazar akşamı bitecek. Flutter ile ilgili harika konuşmalar, workshoplar, hackathon ve daha fazlasına ulaşabileceğiniz etkinlikte yerini al! Dart üzerine GDE Gazihan Alankuş, Flutter ve Dart üzerine GDE Majid Haijan, Flutter Developer Kadriye Macit, Flutter ve Dart üzerine GDE olan Muhammed Salih Güler gibi pek çok ismin konuk olacağı etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için tıkla.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here