Ekosistemden Haberler! | 30 Nisan

0
1405
ITF CxO Etkinliği’nden Öğrendiklerimizi Oku ve Kendini Test Etmeye Hazır Ol!

2020 fellow ekibimizden Sena Kaya, ITF CxO Etkinliği’nde edindiği izlenimleri paylaştı. Yazının devamı Girişimle.com’da!BUİK ADventure Reklamcılık Yarışması Başvuruları İçin Bugün Son Gün!

ADventure Reklamcılık Yarışması; iletişim öğrencilerine bir reklamın 360 derecesini planlama deneyimi sunacak! Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen ADventure Reklamcılık Yarışması başvuruları için bugün (30 Nisan) son gün. Yarışmanın kazanan ekibi, hazırladıkları kampanyayı ana sponsor olan “Johnson&Johnson” ile hayata geçirme şansı bulacak ve başka hiçbir yerde bulamayacakları bir deneyim kazanacaklar.HR Summit’21 Başlıyor!

Uludağ Üniversitesi’nin en büyük İnsan Kaynakları Zirvesi’ne hazır mısınız? Bu yıl üçüncüsünü düzenlenen Türkiye’nin öncü firmalarının üst düzey yöneticilerini ağırlayan Uludağ Üniversitesi’nin en büyük İnsan Kaynakları Zirvesi “HR Summit” 5-6-7 Mayıs tarihlerinde bu kez online’da! Zirve herkese açık, ücretsiz ve katılım sertifikalı.Geleceğe iyi gelecek gençler aranıyor!

30 yaş altı, genç sosyal etki girişimcilerini veya girişimci adaylarını destekleyen Social Impact Award programı Türkiye’de üçüncü kez başlıyor. Impact Hub Istanbul çatısı altında, Anadolu Efes partnerliğinde hayata geçirilen program dünyada pozitif etki yaratmak isteyen gençlere değişimi tasarlamaları yolunda destek oluyor. Social Impact Award’a nasıl mı dahil olabilirsin? Sosyal girişimcilik hakkında bilgi edinmek, ilham alabileceğin girişimci hikayeleri dinlemek ve SIA’yı yakından tanımak için 5 Mayıs günü saat 16.00’da çevrimiçi olarak gerçekleşecek buluşmaya katılabilir, her yaştan genel başvuruya açık atölyelere katılabilir, dilersen atölyelere katılmadan, 20 Haziran’a kadar projenle kuluçka programına başvurabilirsin. Yoğun kuluçka programı sonunda kazanan 3 girişim 10.000’er TL’lik Social Impact Award ödülünün sahibi olacak! Detaylı bilgi ve başvuru için: turkey.socialimpactaward.netHow To Start Girişimcilik Zirvesi 7-8-9 Mayıs’ta!

Türkiye’nin birçok üniversitesinden seçilmiş 600’den fazla öğrenciyi ve girişimcilik dünyası adına ilham verici isimleri aynı platformda buluşturmayı hedefleyen yepyeni bir Girişimcilik Zirvesi olan How To Start Girişimcilik Zirvesi, 7-8-9 Mayıs’ta. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen zirve bu sene, öğrencilere ve mezunlara cevap bulmaları konusunda yardımcı olmayı hedefleyen 14 farklı sorudan 14 farklı oturum yapılacak. Birçok ülkeden konuşmacıyla gerçekleşecek olan zirvede öğrencilere üniversitede nasıl başlanılacağı konusunda yardımcı olabilmek için zirvede sadece üniversitede kurulan girişimlerden oluşan bir panel de yapılacak.University4Society BÜYÜK DOĞU BOOTCAMP’21 7-8-9 Mayıs’ta!

Şu ana kadar 40 farklı üniversitede düzenlenen, bu sene de 90 farklı üniversitede düzenlenecek olan University4Society ile Doğu ve Güney Doğu şehirlerinde büyük bir etki yaratmak için düzenlenen University4Society BÜYÜK DOĞU BOOTCAMP’21 etkinliği, 7-8-9 Mayıs’ta. Discord ile Youtube platformlarında online olarak gerçekleşecek etkinliğin geliştiricisi olan üniversitelerse Harran, Batman, Atatürk, İnönü ve Fırat Üniversiteleri.BUİK Boğaziçi Ekonomi Kongresi 8-9 Mayıs’ta!

Bu sene de 8-9 Mayıs tarihlerinde 13.’sü gerçekleşecek Boğaziçi Ekonomi Kongresi online ortamın sunduğu avantajlardan da yararlanarak global ölçekte düzenleniyor. Ekonominin birçok alanına “A New Perspective” mottosuyla değineceğimiz etkinliğimizde alanlarında uzman dünyaca ünlü isimler yer alıyor. Harvard Üniversitesi’nde Ekonomi Profesörü Richard Freeman, eski ABD başkanı Ronald Reagan’ın danışmanlığını yapmış, John Hopkins Üniversitesi Profesörü Steve Hanke, TCMB eski başekonomisti Hakan Kara ve TCMB eski başkan yardımcısı Fatih Özatay, Marksist Ekonomi alanında 21. yüzyıla damga vurmuş Profesör Richard Wolff, Rotterdam Erasmus Üniversitesi Felsefe Profesörü Paul van Geest, Sussex Üniversitesi’nden Profesör Richard Tol gibi birçok ismi ve daha fazlası ağırlanacak.İstanbul Üniversitesi Liderler Kulübü GarajX Etkinliği 5 Mayıs’ta!

Girişimcilik ve start-up ekosisteminin etkileyici dünyasıyla tanışmaya hazır mısın? Girişimcilik dünyasının bütün bileşenlerinin tek bir etkinlikte toplandığı GarajX’21 için geri sayım başladı! Aradığın alanında profesyonel isimlerin ilham dolu hikayelerini dinlemek ve kuluçka merkezlerine giriş fırsatı yakalayarak öne çıkmaksa GarajX’21 tam sana göre! 5 Mayıs’ta LİDERLER KULÜBÜ YouTube hesabında GarajX’21 etkinliği için yerini al! Kayıt linki @iuliderler profilinde.Factory 2021 Bootcamp başvuruları açıldı!

Kuluçka ve topluluk programı Factory’nin 2021 Bootcamp başvurularını açıldı! Bootcamp bilgi ve medya ekosisteminin sorunlarına çözüm geliştiren ekipler için tasarlanmış bir iş geliştirme programı. Programı jüri değerlendirmesiyle başarıyla tamamlayan ekipler altı ay süren kuluçka programına kabul ediliyor. Hemen başvur!IEEE Dumlupınar Bilişim Semineri 8-9 Mayıs’ta!

8-9 Mayıs tarihlerinde IoT, endüstri 4.0, Bulut Teknolojisi, Big DATA, Blockchain ve Siber Güvenlik alanlarını konu edindiğimiz etkinlikte IBM, BITES, Yapı Kredi, ORACLE, Trendyol, ARBITRAI, BtcTurk gibi hem ulusal hem de global alanda lider konumdaki firmalardan gelen konuklar iki gün boyunca sunumlar, söyleşiler gerçekleştirerek sorularınıza cevap verecek! 2 gün sürecek olan sertifikalı “Temel C++ Eğitimi” ve akşamına da birbirinden güzel sosyal konuklarla mini konser olacak. Çekilişlerden ve BİLSEM’den haberdar olmak için @bilisimsemineri’ni takip et ve katılım formunu doldur!İTÜ EMK Optimum Dergisi Yayında!

Optimum Dergisi İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü Yayın Kurulu tarafından 1992 yılından bu yana yılda üç defa olmak üzere çıkarılıp kariyer, kişisel gelişim, gündem, kültür-sanat gibi konularda yayın yapar. Derginin popüler temasını işleyen yılın üçüncü sayısında, günümüzdeki popüler medya alışkanlıkları ile yeni anlamlar kazanan kavramları; kitlelerce beğenilen kitap, film ve müzikleri; değişen yaşantımızda farkındalığımızı arttıracak akımları inceleniyor. Bunun yanı sıra iş dünyasının saygın isimlerine ilişkin röportajlar başta olmak üzere kültür-sanat, spor, gezi temalı pek çok içeriğe yer verildi. Ayrıca bu sene online olarak gerçekleştirilmeye başlanan ve yıl boyunca devam edecek olan Optimum Atölyeleri ve SOBE İTÜ hakkında çeşitli bilgilere de dergide.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here