Ekosistemden Haberler! | 7 Mayıs 2021

Ekosistemden Haberler
Cardborigami: Mimar Mı Yoksa Girişimci Mi?

“Mimardan girişimci olur mu?” Challenger’larımızdan Feyza Çelebi, aklında dönüp dolaşan bu sorunun cevabını veren girişim Cardborigami’yi anlatıyor. Yazının tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.İlk Fırsat 2021 Başvuruları Başladı!

Şevket Sabancı vizyonuyla hayata geçirilen İlk Fırsat Programı’nın 2021 dönemi için başvurular başladı. İlk Fırsat Programı, özelikle daha az bilinen devlet üniversitelerinden yeni mezun gençlere, Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında 12 ay boyunca tam zamanlı ve maaşlı olarak iş deneyimi sunuyor. Katılımcılar ayrıca İlk Fırsat Akademisi kapsamında 250 saatten fazla eğitim ve gelişim desteği de alıyorlar. Daha fazla bilgi ve başvuru için: http://www.ilkfirsat.org/Arya Kadın Yatırım Platformu Hızlandırma Programı Başvuruları Başlıyor!

Fark Holding ve Türkiye İş Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek Arya Yatırıma Hazırlık Programının başvuruları 03 Mayıs Pazartesi günü başlıyor. Girişiminizi büyütecek yoğun eğitim programı, mentorluk ve ilk üçe giren girişimciler için 25bin, 15bin ve 10bin TL destek imkânını kaçırmayın!
Gençlik Ne Yapsın? 10 Mayıs’ta Clubhouse’ta!

Fatoş Karahasan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Gençlik Ne Yapsın? serisi, yeni bölümüyle 10 Mayıs Pazartesi akşamı 21.00’da Clubhouse’ta. Kaçırmayın!ATÖLYE Akademi Öğrenme Topluluğu Başvuruları Devam Ediyor!

ATÖLYE Akademi Öğrenme Topluluğu, yeni döneminde “Olası Gelecekler Yaratmak” teması etrafında bir araya geliyor! Öğrenme Topluluğu, uzman eğitimci, tasarımcı ve kolaylaştırıcların tasarladığı özgün içerik ve programlarla kişisel ve profesyonel dönüşümlerini gerçekleştirmek isteyen bireyleri sosyal ve dijital bir öğrenme yolculuğuna çıkaracak. Topluluğun yeni dönemi, geleceğin ekonomisinde var olabilmek için gereken yetkinliklerin ve yeni yüzyılın düşünme şekillerinin keşfedileceği bir alan olarak tasarlandı. Öğrenme Topluluğu’nun bu dönemi yaklaşık 7 ay sürecek. Başvurular 16 Mayıs’ta son bulacak.Teyit Şimdi Ebeveyn ve Çocuklara Odaklanıyor!

Çiçeği burnunda baba Ali Osman Arabacı’nın hazırladığı Dijital Veli, ebeveynlerin çocuklarda eleştirel düşünme alışkanlığı geliştirmesini ve onları erken yaşta dijital medya okuryazarlığıyla tanıştırmayı hedefliyor. Dijital Veli’ye abone olmak için buraya tıklayın.“C Level Business 8-9 Mayıs’ta!

Hacettepe Ekonomi Topluluğu tarafından düzenlenen C Level Business, alanlarında öncü markaların C Level yöneticilerini ağırlıyor. Üst düzey pozisyonlara gelmiş yöneticilerle, iş dünyasına iyi bir başlangıç yapmak isteyip kendi kariyer planlamasını yaparken kafasında soru işaretleri olan öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlik 8-9 Mayıs’ta!Kristal Elma 360 Canlı Yayın Kayıtları YouTube’da!

Girişimcilik Vakfı Genel Müdürü Mehru Aygül ve vakfımız bünyesindeki gençlerin katıldığı yayına buradan ulaşabilirsiniz.Akdeniz Bölgesi’nin En Keyifli Girişimcilik Etkinliği Online’da!

Girişimcilik fikrini gerçekleştirmeye hazır mısın? Alanında uzman mentör ve jüriler ile 26 saat sürecek olan harika bir girişimcilik maratonu seni bekliyor! 21-23 Mayıs tarihlerinde 4 üniversite bir araya gelerek gerçekleştirilecek online bootcamp etkinliğinin başvuruları başladı. İş geliştirici, yazılımcı ya da tasarımcıysan ve girişimciliğe ilk adımını atmak istiyorsan sen de takımını kur hızlandırma programına katılmaya hak kazan. Başvuru linki: u4s.at/akdenizbolgeMersin Üniversitesi University4Society Etkinliği 21-22-23 Mayıs’ta!

Şu ana kadar 11 farklı üniversitede düzenlenen, bu sene de 40 farklı üniversitede düzenlenecek olan University4Society ile online’da büyük bir etki yaratmak için sabırsızlanan Mersin Üniversitesi’nin ilk kez online olarak gerçekleştireceği etkinlik 21-22-23 Mayıs’ta!Viveka Kanada-Türkiye İnovasyon Programı Başvuruları Devam Ediyor!

Türkiye ve Kanada’nın girişimci ekosistemlerini buluşturmak için Türkiye`de bulunan Kanada Ticaret Komiserliği’nin sponsorluğunda düzenlenen İnovasyon Programı’nın başvuruları tamamlanmak üzere! Kısa sürede yüz üstünde başvuru alınan programda Temiz Teknolojiler ve Dijital Endüstriler alanları kapsamında Kanadalı ve Türk inovasyon ekosistemini bir araya getirilmesi amaçlanıyor. Program, 27 ve 28 Mayıs günlerinde 19:00-21:00 saatler arasında çevrimiçi olarak organize edilecek. Program detaylarına ve kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*