En Genç Milyonerlerin 6 Gizli Eğilimi

Toplumumuzda milyoner olmak çok nadir bir durum. Birçok insan hayatı boyunca çalışıyor ve o duruma hiç ulaşamıyor. Elbette o insanlar “Parayı önemsemiyorum”, “Milyonerler mutlu değiller”, “O kadar paraya ihtiyacım yok” gibi cümleler kurup kendilerini avutacaklar.

 

Eminim aklınıza 30 farklı avunma cümlesi daha gelebilir. Kazayla milyoner olmazsınız ve eğer böyle bir hedefiniz yoksa elbette o hedefe ulaşamazsınız.

 

Bu makale parayla ilgili değil – bu makale, şu an itibariyle sahip olduğunuz inanışlarınızı bozma ve sizi gerçek varlık durumuna doğru yönlendirmekle ilgili. İşte, her birini tüm genç milyonerlerde görebileceğiniz ortak şablonlar ve son 10 senede keşfettiklerim.

 

  1. Öncelik

 

Dünyanın en iyi firmaları genç yetenekleri severler – bir amacı olan ve hayatlarında öncelik kavramı olan genç yetenekleri. Google, üniversite mezunlarından çok ergenlik dönemindeki gençleri işe alıyor – hatta henüz liseye başlamış 12 yaşında bir çocuğu bile aldı.

 

Şu anın herhangi bir zamandan çok daha fazla önemli olduğunu ve “bakarız” zihniyetinin birçok hayali öldürdüğünü fark edin. Fırsatlar, eğer onlardan tam olarak faydalanabiliyorsanız fırsattırlar. Genç milyonerler her zaman yeni hedeflere ve tutkulara erişirler ve bunu sürekli hale getirirler. Eğer başarı konusunda ciddiyseniz, toplumun büyük kesiminin sahip olmadığı öncelik duygusuna sahip olmalısınız.

 

  1. Yükseltilmiş Etki

 

Her bir genç milyonerin arkasında, eğitimli ve zeki bir akıl hocası, bir danışman bulursunuz. Bugüne kadar ona rehberlik eden, onu zorlayan ve onu daha büyük düşünmeye odaklayan bir danışmanı olmayan bir tane bile genç milyonere rastlamadım. Genç zenginler; büyümenin, öğrenmenin ve milyonlar kulübüne erişebilecek bir kişi olmanın, arkalarında özel bir ağ olmadığı zaman imkânsız olduğunu biliyorlar.

 

Başarı, kiminle işbirliği yaptığınıza göre artıyor ya da azalıyor; bu yüzden çevrenizin farkında olduğunuzdan emin olun. Birçok şeyi sistemli bir hale getirebilirsiniz; ancak zamanı sistemli hale getiremezsiniz. Bu yüzden, zamanı her an doğru kişilerle birlikte harcadığınızdan emin olun.

 

  1. Güçlerini Yükseltme

 

Öğretmenlerimiz, arkadaşlarımız, ailemiz ve eğitimsiz koçlarımız tarafından şartlandırıldık ve diğer herkes “güçsüzlüklerinle mücadele etmeyi öğrenmelisin” ve “güçsüzlüklerini güçlendir” tarzında tavsiyeler verip durdular. Ancak, genç milyonerlerin tümü, tamamen en iyi yeteneklerine ve güçlerine odaklanırlar. Kendilerini, güçsüz yanlarını tamamlayan insanlarla çevrelemeyi öğrenirler ya da o insanları seçerler. İyi olmadığınız şeylere odaklanarak asla varlıklı olamazsınız. Sizin için tek olan şey ne? Hangi konuda en iyi olabilirsiniz?

 

Bu alanda uzmanlaştığınız ve gerçek sonuçlar üretmeye başladığınız an, başka bir şeye doğru yönelebilirsiniz demektir. Her işi yapabilen birisi herhangi bir konuda çok nadirdir ve genellikle de beş parasızdır.

 

  1.  Asla paraya zamanı takas etmeyin

 

Genç milyonerler, paraya zamanı takas ettiklerinde asla zengin olamayacaklarını fark ederler – siz de aynı şekilde zengin olamazsınız. Bir süreliğine idare edersiniz; ancak öyle bir nokta gelir ki, büyütme ve geliştirmeye odaklanmak zorunda kalırsınız.

 

Girişimcilik, ağ pazarlama, doğrudan satış ve internet işletmeleri gibi başlıklardaki hızlı yükselişin sebeplerinden biri, sınırsız olasılık ve avantajların var olmalarıdır. Kolay değildir ve risklidir; ancak risklerden ötesini görmeli ve ödüle odaklanmalısınız. Geliştirmenin gücüne ve paraya zaman takas etmeden nasıl sabit bir gelir oluşturabileceğinize odaklanın. Yatırım amaçlı gayrimenkuller, üyelik siteleri, bir marka geliştirmek, ortaklıklar, satış ortaklığı, değişik programlar vb.

 

Zamanınızı gerçekten azami seviyeye çıkartıp çıkartmadığınızı analiz etmek için biraz zaman ayırın. Eğer paraya zaman takas ediyorsanız, bunun akıllı bir takas olduğundan emin olun.

 

  1. Genç milyonerler başkalarının kendileri hakkında ne düşündüklerini umursamazlar

 

Eğer olağanüstü bir hayat istiyorsanız, beğenilme ihtiyacından vazgeçmelisiniz. Başkalarının kendisi hakkında ne düşündüğünü önemseyen insan, her zaman diğerlerinin düşünceleriyle sınırlı olacaktır. Siz en iyisi, genç milyonerlerin çok az fikir aldıklarına ve vurdumduymaz olduklarına inanın. Zihinsel olarak nasıl dayanıklı olacakları konusunda çalışıyorlar.

 

Mükemmelliği kovalarken, diğerlerinin sizi desteklemelerini ummayın – çünkü siz; onların sahip olmadıkları cesareti, gücü ve vizyonu temsil edeceksiniz. Tarihe iz bırakmış bir mucit olan Steve Jobs şöyle derdi: “Zamanınız kısıtlı; bu yüzden, başkasının hayatını yaşayarak onu harcamayın.”

 

Genç milyonerler vizyonlarını kullanırlar ve diğer herkes şüphe içinde olsa bile onlar, yaptıkları işte sarsılmaz bir güvene sahiptirler. Yaptığınız her şeyde korkusuz kalmanız için size meydan okuyorum. Birçok kişinin risk almamasının, sınırlarda yaşamamasının ya da sınırları zorlamamasının sebebi, “başkaları hakkımda ne düşünür” korkusudur. Gerçekten hak ettiğiniz hayatı yaşamak istiyorsanız, vazgeçmek zorunda olduğunuz konulardan biri de herkes tarafından beğenilmeyi istemektir.

 

  1. Önce üretici, ardından tüketici

 

“The Millionaire Fast Lane”de MJ Demarco, önce üretici ve ardından tüketici olmanın önemi hakkında konuşur.

 

İşte bir parçası: “Uygulamalı, yani televizyondan ürünler alacağınıza, ürünler satın. Altın için kazacağınıza, kürek satın. Bir yerden ders alacağınıza, ders verin. Para borçlanacağınıza, borç verin. Bir iş bulmak yerine, iş verin. İpotek alacağınıza, ipoteği elde tutun. Tüketimden kurtulun, tarafınızı değiştirin ve dünyaya bir üretici olarak yeniden adapte olun. Zengince tüketmek için, önce zengince üretin. Ne yazık ki birçok insan bunu tersten yapıyor: tüketiyor ve üretmiyor. Üreticiler zenginleşir, tüketiciler fakirleşirler. Takımınızı değiştirin ve öncelikle üretici olarak yeniden adapte olun, sonraysa müşteri olarak. Zenginliğin dikkatini çekin!

 

Kendilerinden daha büyük bir şey inşa etmeye odaklananlar ve bir amacı olanlar, her zaman sonuçlar üretirler ve tüketmezler.

 

Bunları ciddiye almanızı ve yaptığınız her şeyde daha amaçlı olmanız için size meydan okuyorum.

 

Birçok insan hayatının ilk yarısını çok genç olduklarını söyleyerek, ikinci yarısını ise çok yaşlı olduklarını söyleyerek geçirirler. Zaman şu andır ve şampiyonlar için yarın yoktur. Ekonomik varlıkları için tam sorumluluk alan kişiler için bu zamanlar, insanlık tarihinin en harika zamanlarıdır.

 

Size ve birinci sınıf hayatınıza doğru sahip olduğunuz gelişime saygılarımı sunuyorum.

 

Bu makale addicted2success.com’da Peter Voogd tarafından yayınlanan yazıdan çevrilmiştir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*