Etkinlik Sırası Bizde!

0
3012

Bugüne kadar Girişimcilik Vakfı sayesinde birçok etkinliğe gitme fırsatı yakaladım. Bu etkinlikler sonrasında da büyük kazanımlar elde ettim. Ancak, Girişimcilik Vakfı’nın bize sağladığı imkanlarla gitmiş olduğumuz etkinlikler kadar, bizim kendi üniversitemizde düzenlemiş olduğumuz etkinlikler de bir o kadar önemli. Kendi üniversitemde düzenlemiş olduğum etkinliklerde, kendi kazanımlarım dışında üniversitemdeki arkadaşlarımın da yeni bilgiler öğrenmesine katkıda bulundum.

Girişimcilik Vakfı’nın benimsemiş olduğu giveback kültürü sayesinde kendi üniversitelerimizde Global Girişimcilik Haftası için etkinlikler düzenliyoruz. Ben de üniversitem olan Uşak Üniversitesi’nde bir etkinlik düzenleyerek Girişimcilik Vakfı ve Fellow Programı’nı anlattım. Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde düzenlenen etkinliğe benim de üyesi olduğum Girişimci ve İnovatif Gençler Topluluğu’nun üyeleri katıldı.

Yaklaşık bir saat süren etkinlikte Fellow Programı’na seçilme sürecinden, seçildikten sonra bize sağlanan imkanlardan ve Girişimcilik Vakfı’ndan bahsederek katılımcılara girişimciliğin de bir kariyer seçeneği olabileceğini anlattım. Üniversitelerde üstünde durulmayan ve bir kariyer alternatifi olarak sunulmayan girişimcilik kültürünün ülkemizdeki genç işsiz nüfusun azalması için en doğru seçeneklerden biri olduğunu düşünüyorum. Yeni girişimlerle açılacak olan yeni istihdamlar sayesinde bu sorunun büyük ölçüde azalacağı kanısındayım. Bu gibi etkinlikler ile girişimciliğe ilgi duyan öğrencilere yol göstermek zorundayız.

Ayrıca tecrübeli girişimcilerin yeni girişimci adaylarına bulundukları tavsiyelerin dikkate alınması; tecrübelerinden yararlanılması gerektiğini düşünüyorum. Bizlere hem ilham vermeleri hem de yol göstermeleri, gelecekteki iş hayatımızda daha başarılı olmamızı sağlayacaktır. Bu noktada da giveback kültürünün ne denli önemli olduğunu anlamış oluyoruz.

Girişimcilik Vakfı sayesinde edinmiş olduğum tecrübeleri üniversitemdeki arkadaşlarım ile paylaşarak girişimcilik kültürünü daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalıştım. Etkinliğin sonunda umuyorum ki arkadaşlarım da yeni kazanımlar elde etmişlerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here