Evcilleşmemiş Aklınız Üretkenliğinizi Nasıl Etkiler?

İnsan aklı her zaman çalışır durumdadır ve günde 100 bine kadar düşünce üretir. Günümüzün yoğun tempolu dünyasında beyniniz, nine ve dedelerinize kıyasla yedi kat fazla uyarana maruz kalıyor. Buna daha uzun çalışma saatlerini ve trafik sıkışıklıklarını eklediğinizde dikkat dağıtıcı şeyler ve artan stres seviyesi de daha fazla olur.

 

Peki kontrol edilemeyen bir aklın belirtileri nelerdir? Ve nasıl günlük hayatımızın o yoğunluktan kaynaklanan çılgınlığını kontrol altına alabiliriz?

 

Aşağıda, bizi istediğimiz sonuçları elde etmemize engel olan aklımızın o kontrol edilemezliğini nasıl dengeleyebileceğimize dair kısa bir bilgi ve bazı cevaplar bulunmakta.

 

Kontrol edilemeyen bir akıl nasıl gözükür?

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Kadın Girişimciler İçin 6 Öneri

Kadınlar için eşsiz zorluklarla yüzleşmek çok sıra dışı değil, özellikle klasik anne ve kadın rolünü işteki talepler ve idarecilikle yürütmeye çalışırken. Uzun yıllardır iş sahibi birisi olarak ve aynı zamanda kadınların kendi etiket işlerini yürütmeleri konusundaki eğitimlerimden kadınların kendi işlerini yürütmeleri için birkaç öneriye sahibim.

Toplantıları Verimli Kılacak 3 Yöntem

Niçin toplantılar bizi sık sık yorgun, hayal kırıklığına uğramış ve kederli bırakıyor? Bazı iyi yürütülmüş ve zaman zaman da korkunç toplantılarda sayısız saatler harcamış biri olarak, herkesin enerjik ve kenetlenmiş bir şekilde ayrıldığı harika toplantılarda dört unsur göze çarpar...

Sunum Yapıyorum, Öyleyse Varım

“Düşünüyorum öyleyse varım.” lafını unut. Girişimciler için geçerli olan ifade “Sunum yapıyorum, öyleyse varım.” şeklindedir.  Sunum yalnızca yatırım…