Fantezi Futbol Girişimi FanDuel Yakında 1 Milyar Dolar Değerine Ulaşabilir

0
2078

Fortune haberine göre, fantezi spor sitesi FanDuel’e yapılması düşünülen yatırım sonrasında girişimin değeri 1 milyar doları bulacak.

 

New York’ta kurulmuş girişimin, Eylül 2014’te Karlani Capital, Scottish Investment Bank, Bullpen Capital, Pentech Ventures, Comcast Ventures, KKR, Shamrock Capital Advisors, ve NBC Sports Ventures’tan aldığı D serisi yatırım sonrası değeri 70 milyon dolara yükseldi.

 

2009’da kurulduğundan beri, FanDuel toplam 86,2 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

 

Fortune yazarı Dan Primack, “Fanduel’in yönetim kurulu, yeni bir hisse satışını henüz onaylamadı ancak gelecek olan yatırımın şirketin kasasına yaklaşık 100 milyon dolar ekleyeceği konuşuluyor. Hedef ise 2016’da yapılacak olan halka açılma ile birlikte müşteri edinme ve profesyonel spor ortaklıklarına bir ivme kazandırmaktır.’’

 

FanDuel gündelik veya meşgul hayranlar için hazırlanmış bir fantezi spor websitesidir. Site kullanıcılarına koca bir sezonluk liglerin aksine, tek günlük liglere katılma şansı veriyor. Şirket, haftalık nakit olarak 10 milyon dolardan fazla ödeme yaptığını, bugüne kadarsa 600 milyon dolardan fazla ödeme yaptığını belirtiyor.

 

Bu makale Maya Kosoff’un 18 Şubat 2015 tarihinde venturebeat.com’da yayınlanan yazısından çevrilmiştir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here