Fellow Aranıyor!

Bu yazı Girişimcilik Vakfı’na hangi yoldan gidilir ve neden o yola girilmelidir üzerinedir. ®

 

 

Untitled

 

Girişimcilik Vakfı – 101

 

Girşimcilik Vakfına Hangi Yoldan Gidilir?

 

Girişimcilik Vakfı’na http://www.girisimcilikvakfi.org/ ‘linkinden başvurunu yaptıktan sonra;

 

  • Başvuru formunda bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurmalısın. İşte başlıyor..
  • Üç dakikalık “Neden girişimcilik?”, “Motivasyonun nedir?” sorularını yanıtlayan bir video çekmelisin. Bu videoyu çekerken diğerlerinden farklı olman gerektiğini unutma ve konudan kopmamaya özen göster.
  • Disk Kişilik Envanteri. Bu aşamada Girişimcilik Vakıfı seni biraz daha yakından tanımak istiyor. Bu yüzden aslında sadece kendin olman yeterli. Başkası olmaya çalışırsan emin ol test seni ele verecektir J
  • Visual Questionary, görsel açıdan seni değerlendirebilmek için.
  • Bu aşamaya online mülakat deniyor ama bunu bir sohbet olarak düşün.
  • Kendini yüz yüze anlatman için seçim komitesinin karşısındasın! Doğrusu heyecanını saklayamadığın yer burası olabilir. Ama eminim heyecan seni ayakta tutacaktır.

 

Girişimcilik Vakfı – 102

 

Mülakat süreci çok heyecanlı bir dönem diyebilirim. En güzel kısmı ise her aşamadan sonra sana gelen “Tebrikler!” maili diyebilirim. Eğer Fellowlardan biri olursan da benden sana ilk tavsiye: Şaşırmaya hazır ol! ( Ama sen hazır olsan bile Girişimcilik Vakfı seni şaşırtmaya devam edecektir)

 

İlk toplantıda kucağıma gelen üstünde ismimizin yazılı olduğu kocaman kırmızı bir kutuyla başlamıştı benim şaşkınlığım. Her toplantıda bize girişimcilik yolculuklarını anlatan değerli isimlerle daha da katlandı. “… girişim tecrübesi olan ve kazandığı tecrübeleri aktarmak isteyen … ” ve “.. değerli tavsiyelerde bulunmaya hevesli girişimcileri, bizlerle bir araya getiren daha önce hiç böylesine rastlamadığım bir vakıf Girişimcilik Vakfı. Kendi tecrübelerimizi de paylaşmamıza imkan veren, takıldığımız noktada yol gösteren bir yer burası. Yani kısacası öğrenmek istedikten sonra burada hiç bir sınırı yok.

 

Daha fazlasına şaşırmayacağım dediğin yerde yurtdışı gezileri, etkinlik haberleri duyuran bir vakıf. İsrail’de girişimciliği direk gözlemleme imkanı sağlayan, Berlin’de, Londra’da, Moskova’daki birbirinden değerli etkinliklere katılmamızı sağlayan inanılmaz bir yer.

 

Yakın yaş aralığında , girişimciliğe gönül vermiş, değer yaratmayı ve bunu paylaşmayı hedefleyen bir topluluğun içinde olmak ise (nasıl diyor reklamda) “ paha biçilemez ”. Toplantılar iki ayda bir yapılıyor ve sık görüşemeyeceğiz diye düşünüp aldanma sakın. Türkiye’nin her yerinde gerçekleşen girişimcilik etkinlikleri sayesinde vakfın üyeleriyle ve fellowlar ile “Sık sık görüşüp konuşma… ” imkanını elde edeceksin. Bu noktada ikinci tavsiye: Maillerini daha sık kontrol et! Girişimcilik Vakfı’na girdiğinde ne demek istediğimi anlayacaksın.

 

En önemli diğer özellik ise, bu vakıfta “ Samimiyet şart! ”. Paintball etkinliğinden, Dragon Boat gününden, FellowUp etkinlikleri ve gecelerinden.. Dahası nicelerinden bunu biliyorum. Bu samimi ortama katılman için şimdi tam zamanı.

 

Başvurmak için son bir günün var. Umarım sen de bu vakfın bir parçası olmak için çoktan başvurun yapmışsındır.

 

Eger hala yapmadıysan, EE HADİ NE DURUYORSUN?

 

1 yorum

  1. Merhabalar, girişimcilik vakfını keşfettiğimden bu yana elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum.Görür görmez başvurumu yaptım fakat videoyu başvuru cevabından sonra mı önce mi çekeceğimi bilmiyorum..Yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*