Fellow Başvuru Süreci ve Sonrası!

0
2064

Girişimcilik Vakfı Başvuru sürecini bir de benden okuyun dedim!


Bu süreci yaşayan biri olarak söyleyebilirim ki başta zor ve uzun görünen bu yolun seçildikten sonra yaşadığınız deneyimler ile o zor ve uzun yola değdiğini anlıyorsunuz; hayatınızda daha önce görmediğiniz  bir atmosferi solumaya başlıyorsunuz.

 

Bu süreçte benim için tamam mı devam mı aşaması birçok kişinin de söylediği video aşaması olmuştur. “Yapabilir miyim? Acaba ne desem? Nerede nasıl videoyu çeksem? “gibi birçok soru aklımı kurcalarken esas olanın videoyu nasıl çektiğim değil neyi anlattığım olduğunu fark ettim ve bu şekilde ilerledim.

 

2

 

Video aşaması ardından gelen disk ve kişilik testlerini de atlattıktan sonra beni en çok heyecanlandıran, etkileyen mülakat aşaması olmuştur. Mülakatımı Yomi Kastro ve Mehru Aygül ile gerçekleştirdim. Aşırı heyecanlı biri olan ben, ilk girdiğimde tanışma faslında bu durumu kendimi anlatmaya başlayınca atlattım.
Yomi Bey ve Mehru Hanım’a kendi hayat hikayemden, girişimcilik adına yaptığım çalışmalarımdan, hayatımda önemli bir yere sahip voleybol hikayemden bahsettim ve çıktığımda arkadaşımla konuşurken “Seçilmesem de böyle güzel insanlarla böyle güzel bir sohbet imkanı buldum” diyebilmiştim.

 

Seçildikten sonra anladım ki benim zorlu ve uzun dediğim bu süreç bu ailenin bir ferdi olmaya değermiş yazımın en başında da söylediğim gibi.

 

3

 

Türkiye’nin en değerli girişimcileriyle olan hoş sohbetlerimiz, girişimcilik ekosistemini daha yakından gözlemleme olanağı tanıma, ekosisteme dair yaptığımız geziler, verilen burs, edinilen network ve en önemlisi bütün bunların yanında bu ailenin bir ferdi olmak hayatıma çok büyük artılar kattı. Siz de bize katılmak isterseniz 12 Haziran geçmeden bu sürece dahil olun derim..

 

Burcu Öztopçu

Fellow ’14

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here