Fellow Programı 2.aşamada video çekeceklere ipuçları!

Sevgili Fellow adayları,

Fellow programı seçim sürecinin hem adaylarımız, hem de Girvak ailesi için en heyecanlı ve en eğlenceli kısmı 2.aşaması için faydalı olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

Çekeceğin videoda “Girişimcilik Vakfı”nın Fellow Programı”na başvurma motivasyonun ne?” sorusunu en yaratıcı ve açık şekilde cevaplaman için verdiğimiz ipuçlarını aşağıda bulabilirsin!

 • Kendin ol! Rahat ol!
  Bize en öz halinle kendini anlatmalı ve samimi olmalısın. Biz senin potansiyelini görmek istiyoruz. Gerilme, istediğin kadar hata yapıp videonu silebilirsin, bize en son halini atacaksın. Sana inanıyoruz potansiyel Fellow, sen de kendine inan.
 • Işık, ses.. kayıt!
  Videonu çekeceğin ortamın ışığı çok önemli. Videoda çektiğin her şeyi görmek istiyoruz. Sesini yükselt, açık alanda videonu çekiyorsan, senin sesini duyduğumuzdan emin ol.Profesyonellerin bile acele çekim yaparken düştüğü en rahatsız edici hata dikey olarak çekim yapmaktır. Tabii ki, dikey olarak çekim yapmanız gerektiğinde, mesela bir insanın tam boyutlu bir video çekimini yapıyorsan olabilir. Bunun dışında dikey çekim doğru değil. Tercihen videonu yatay çek.
 • Akıcı ol! Net ol!
  Motivasyonunu anlatırken lafı dolandırma, net ol. Cümlelerini elbet süsleyebilirsin fakat anlattığın fikirlerin sadeyken güçlü olmalı. Unutma sadece 3 dakikan var!
 • Araştır ve iham al!
  Youtube bir video cenneti, hem videonu nasıl çekeceğin konusunda hem de sana fikir vermek için internette gezinmeyi unutma!
  Geçen senelerin Fellow videolarını izleyebilirsin: #Fellow2016, #Fellow2017 hashtagiyle youtube’da bulabilirsin. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımızdan, Fellow programıyla ilgili paylaştığımız içeriklere bakabilirsin!

 

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Kazanımlarım: Webrazzi Digital 2018

Dijital çağımızın yenilikleri, inovasyon, megatrendlerin şekillendirdiği tüketici alışkanlıkları ve hızla ilerleyen teknolojinin yaşantılarımıza etkisinin konuşulduğu bolca ilham ve…