#fellow’dan Mesaj Var : “Almanya’da ‘Düşün’düm!”

Design Thinking geçmişi 1960’lara dayansa da 2005 yılında Stanford University tarafından ders olarak verilmeye başlanması ile birlikte yeniden konuşulan bir konu haline geldi. Analitik düşünmeden farklı olarak burada sorunu analiz etmeye ve yapılan analiz sürecine daha fazla odaklanılıyor.

 

Bu konuda öncesinde okuduğum birçok kitap ve katıldığım organizasyon olmasına rağmen kendimi yeterli görmüyordum. Bu anlamda 8-13 Mart tarihleri arasında Münih’te bulunan Strascheg Center for Entrepreneurship’de katıldığım APE Bootcamp ( Academic Program for Entrepreneurs ) Bootcamp benim için çok güzel bir fırsat oldu.

 

 

0 Shares:
1 yorum
  1. Yazını çok beğendim . Geçen yıl TUSSİDEde eğitiminde bize de nasıl girişimci olunur ?eğitimini vermişlerdi. Ülkemizde girişimci gençlere ihtiyaç var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Tel Aviv Google

Pandeminin bitmesiyle birlikte 2 yıllık fellow programının içerisinde bulunan İsrail gezisini Fellow’lar ve GİRVAK ekibi ile birlikte gerçekleştirdik.…

TED Talks Önerileri

2020 fellow ekibimizden Sevgi Nur Şanlı, dünya çapında birçok insanın farklı konulardaki deneyimlerini ve düşüncelerini paylaştığı TED konuşmaları…

Yolda Bulduklarım

Uzun ve yorucu bir gündü. Eve kendimi zor atmıştım. Her gün bir öncekinin aynısı gibiydi sanki. Ama yarın…