Fellow’lardan Bu Hafta: Kitap Köşesi

Elif’in Kütüphanesi

Merhabalar sevgili okuyucu, bu haftanın kitapları biraz daha hayatın içinden seçildi. Ruhunla birleşebilecek ve keyif verebilecek kitaplar. 

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları – Ela Başak Atakan

Kızının bir türlü tedavi edilemeyen hastalığına şifa bulmak için arayışta olan bir annenin alternatif tıpla başlayan ve birçok deneyimle devam eden tamamen gerçek öyküsü. Bazen aşırılıklarla bazen de gülüşlerle dolu sıcacık bir maceranın kapıları bizim için açılıyor.

Yardımsever Ruhlar İçin Araçlar – Ilse Sand

Aşırı duyarlı ve yardım odaklı her insanın başına gelebilecek bir şeydir hassasiyet. Bazen empati yaparken sempati yapar kendimizi kaybederiz. İşte bu kitap tam bu yüzden bizimle! Kendinizi yıpratmadan insanlara ve canlılara yardım edebilmeniz için elinizden tutan bir kitap.

Lykke – Meik Wiking

Danimarka neden daima mutlu insanlara ev sahipliği yapar? Onları bizden ayıran bu derin çizgilerin nedeni ne? Meik Wiking yaptığı araştırmalar ile bize Danimarka halkının neyi doğru yaptığını pratik ve uygulanabilir adımlarla gösteriyor, belki biz de bir gün mutlu bir halk oluruz, kim bilir!

İmza Kadın – 41 Yazar Kelamı

İmza Kadın bir proje kitabı, 41 farklı yazar tarafından şiddete uğrayan ve hayata tutunmak için binlerce kapıdan geçen kadınların sesi olmak için yazılmış. Çok değer verdiğim bir kadın tarafından hediye edilmeden önce bu kitabın farkında bile değildim. 41 farklı yazardan kadın olmaya dair bir şeyler duymak ve satın aldığınız kitapla kadınları desteklediğinizi bilmek istiyorsanız İmza Kadın doğru seçim.

Sevgili okur, bu haftalık benden bu kadar. Sana dinlemek için bir şarkı bırakıyor ve sevgiyle uzaklaşıyorum. 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Girişimci mi, O da Ne?

Türk Dil Kurumunun internet sitesinde bulunan tanıma göre emek, sermaye ve doğayı bir araya getirerek üretim sürecini bir üretim faktörü olarak tasarlayan, örgütleyen ve onun tüm riskini üstlenen kişi olarak karşımıza çıkan bu terim, açıkçası Girişimcilik Vakfı’ndan önceki Can Orman için pek bir özel anlam ifade etmiyordu diyebilirim.

Tasarım Düşüncesi Üzerine

Girişimcilik Vakfı sayesinde katıldığımız workshoplardan biri de “Design Thinking’’ atölyesiydi. Tasarımcı düşünce olarak dilimize çevrilen “Design Thinking” pek…

“Girişimci, imkansızlıklardan doğan bir anka kuşudur aslında.”

Girişimcilik Vakfı’nı ilk düşündüğümden itibaren Girişimcilik Vakfı’nın 2. Aşamasına kadar kendimi nasıl daha iyi anlatabilirim, videoda ne söylemeliyim diye düşünürken bu cümleyi kurdum. Kendimden yola çıkarak söylediğim, herkes için değişebilecek bir söz. Hiçbir şey imkânsız değildir diye düşünen insanlar da var, birçok şeyin imkânsızlığını, imkânı olmadığı için yaşayan kişiler de. Önemli olan ne düşündüğümüz değil ne yaptığımız, ne yapmaya çalıştığımız. Benim gibi girişimci olmaya çalışan, olmak isteyen herkese yukarıdaki cümlede ben ne demek istedim? Onu anlatmak istiyorum.