Fellow’lardan Bu Hafta: Kitap Köşesi

Fellow’ların haftalık bültenine hoş geldiniz! Bu seri boyunca haftalık olarak çeşitli kitaplar, podcast’ler, filmler, girişimler ve global yenilikler hakkında içerikler göreceksiniz. Bazen size hazır kaynaklar sunarken bazen de o kaynaklara ulaşabileceğiniz ve kaynakları üreten kişi olabileceğiniz yollar sunacağız. Şimdiden sizlerle birlikte olduğumuz için mutlu olduğumuzu bildirmek isteriz!

Elif Nisa’nın Kütüphanesi

Kitapları tercih ederken özellikle farklı türleri ve konuları olmasını tercih ediyorum, dev bir kâseye türlü meyvelerden yapılmış salata gibi; renkli, lezzetli ve zengin! Bu hafta sizin için dört farklı kitap derledim, umarım sizi de benim kadar heyecanlandırırlar!

  • Tatlı Gelir Yaşamayana Savaş – Desiderius Erasmus: Hümanistliğin gözde temsilcisi Erasmus’un savaş karşıtı barışçıl eseri bizlere savaşın içine atlamak için hazırda beklenmeyecek bir şey olduğunu hatırlatıyor. Tatlı Gelir Yaşamayana Savaş, insanlığın savaş ve vahşet için yaratılmadığını, dünyevi hırsların ve çıkarların savaşların hamurunu yoğurduğunu fısıldıyor okuyanlara. Savaşa sarsılmaz bir ilke olarak karşı çıkmamızı tembihleyen Erasmus’un sesini umarım tüm insanlık duyar ve bizler barış içinde yaşadığımız yarınlara uyanırız.

Bu haftalık kütüphanemin kapılarını kapatıyorum, önümüzdeki günlerde görüşmek üzere, sevgilerle.

–>
0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Ne Yapmak İstiyorsunuz?

Devam etmekte olan hayat yolculuğumuzda hissettiğimiz, yaşadığımız veya düşündüğümüz sayısızca şey var. Sürekli bir şeyleri seviyor, bir şeylere kızıyor hatta bazen nefret ediyor, bazen arzuluyor, bazen hiç de aldırmıyoruz. Sınırsızlığın ortasında bulunan Dünya adlı gezegenimizde, sonsuz sayıda deneyim elde ediyoruz. Peki, bunun ne kadarının farkındayız?