Geldik 2. Aşama , Video Aşaması!

0
6159

Umarım bu yazıyı okurken başarılı bir şekilde 1. Aşamayı geçmişsinizdir, ve sizi yeni heyecanlar beklemektedir. Peki ya bu uzun zevkli yolda sıradaki aşama hangisi ? 2. Aşama video aşaması, bu aşamada herkesin aklına ilk gelen sorular ben ne konuşacağım, nasıl bir yerde olmalıyım, ne kadar süre çekmeliyim gibi sorular. Ben de bu yazımda hem sizi video aşamasında bilgilendirmek hem de kendi video aşamamdaki tecrübelerimi aktarmak istedim.

Aslında ben de kendime bu soruları sormaya başladığımda araştırmaya başladım, Girişimcilik Vakfı video konusu olarak ne istiyor, nasıl farklı bir video çekebilirim gibi. Geçen sene bu zamanlar Girişimcilik Vakfı’na fellow programına başvurma motivasyonumu hikayeleştirerek yaratıcı bir şekilde anlatmak istedim. Benim hikayem yok diye asla düşünmeyin, aslında hepimizin doğduğumuz yer, okuduğumuz üniversite, gittiğimiz yurt dışı ülkeleri, katıldığımız etkinlikler olsun birçok hikayemiz var fakat karşımızdaki insanlara hikayeleştiremiyoruz. Kolay olmuyor tabi ki 1 hafta boyunca aslında videodaki geçişlerin nasıl olması gerektiğini, hayatımdaki nelerden bahsetmem gerektiğini düşündüm ve sonunda bir olay örgüsü haline getirebildim. Videoda da aslında yaptığım en önemli şeylerden bir tanesi de her zaman samimi olup normalde arkadaşlarıma kendimi nasıl anlatıyorsam kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım. Ek olarak da ilk aşamadan sonra Girişimcilik Vakfı’nın canlı bir şekilde ilk defa bizleri göreceğini ve bunu önemsediklerini bildiğim için çevresel etkenleri de önemsedim; ses kalitesi,video kalitesi,ışık gibi etkenleri de her zaman güzel bir şekilde ayarlamaya çalıştım. Uzun uğraşlar sonucu her zaman izlediğimde o anlarımı hatırlıyorum ve her seferinde de çok mutlu oluyorum. Görmek isteyenler için videom => https://www.youtube.com/watch?v=Dg_3EJPe7W8

Peki ya bu video aşamasında yapılması gerekenler neler onlara geçelim. Aslında bu yazdıklarımı Girişimcilik Vakfı’mızın internet sitesinden de bulabilirsiniz ama ben size yine de bahsetmek istedim. Video aşamasında maksimum 3 dakikada Girişimcilik Vakfı Fellow Programı’na başvurma motivasyonun ne? sorusunu yaratıcı, açık ve güzel bir şekilde cevaplaman bekleniyor. Yaratıcılık kısmı aslında biraz size kalıyor isterseniz film kesitleriyle, isterseniz yurt dışında bir yerde veya üniversitenizde anlatabilirsiniz fakat önemli olan sizin kendinizi ve motivasyonunuzu nasıl anlattığınız. Aklınıza yeni bir fikir gelebilmesi için veya ilham alabilmek için bütün fellowların videolarını Girişimcilik Vakfı’mızın blogumuzdan da bulabilirsiniz. Videoyu çektikten sonra peki ne yapmanız gerekiyor? O da çok basit, video çekildikten sonra kesinlikle Youtube’a yüklemeniz gerekiyor. Youtube’da videonuzun başlığına adınızı,soyadınızı ve #Fellow2017 yazması gerektiğini ve videonun herkese açık olması gerektiğini unutmayın! Bunları yaptıktan sonra 23 Temmuz 2017 günü linki yollayabilmek için son gün, Youtube videonuzun linkini www.gvfellowprogrami.com ‘a girişinizi yaptıktan sonra uygun bölüme eklemeniz gerekiyor, ekledikten sonra iletildiğine dair size geri dönüş olacaktır. Peki ya eklediniz fakat videoda bir şeyleri değiştirmek istediniz, değiştirebilmeniz için de son gün 20 Temmuz, o zamana kadar yaptıktan sonra yeni Youtube linkinizi iletmeniz gerekiyor fakat değişiklik yaptığınızı da belirtmeniz gerekiyor. Şimdiden hepinize bol şanslar, bol ilhamlar verebileceğim en büyük tavsiye lütfen rahat bir şekilde kendinizi ve motivasyonunuzu açık, yaratıcı bir şekilde anlatmaya çalışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here