Genç Girişimcilerden Yaşlı Yöneticilere 11 İşletme Taktiği

0
2229

Zaman değiştikçe, işletme uygulamaları da değişiyor. (Genç bir girişimci olarak) Sizce yaşlı yöneticilerin ders almaya katlanabildikleri tek işletme taktiği nedir?

 

COREY BLAKE
Round Table Companies

 

bio_pics_corey_200x200

 

Önce kültüre yatırım yapın.

 

“Şirketimizde kültürümüzden güç alıyoruz ve bu operasyonlarımızı olduğu kadar satış ve pazarlama stratejilerimizi de etkiliyor. Kültürümüze yatırım yaptığımızda, diğer problemler arka planda kalıyor ve kendi kendine çözülüyor. Tanıdığım yaşlı yöneticiler ve CEOlar zamanında “hippi” yöntemlerimizi onaylamamıştı, ancak şimdi bana akıl danışıyorlar.”

 

KIM KAUPE
ZinePak

 

BEfXzYlU_200x200

 

Normal Çalışma Saatlerinin Dışında Çalışın.

 

“Bence yaşlı yöneticiler ofisten ayrıldıklarında dünyanın durmadığını kabullenmeliler. E-mail ve sosyal medyanın hakim olduğu bu dünya, geceki gelişmelere ve sabahki değişimlere dönüş yapmanız için fiziksel olarak masanızda oturmanızı bekleyemez. Sabah 9 akşam 5 çalışma günleri bitti ve bir daha geri gelmeyecek.”

 

SEAN KELLY
Human

 

HV_logo_vert_200x200

 

Sonuç Odaklı Çalışma Ortamı Yatırım Odaklı Çalışma Ortamını Yener.

 

“Tüm yöneticiler sonuç odaklı çalışma ortamından faydalanmayı kabul eder. Sonuç odaklı çalışan firmalar çalışanlarına kendi programlarını oluşturma özgürlüğü veriyor, bu da çalışanların firmayı geliştirmesini ve değer kazandırmasını sağlıyor. Çalışanlara kendi programlarını oluşturma özgürlüğünü vermek mantığa aykırı geliyor ancak bu özgürlük yaratıcılık,etkileyicilik ve sadakati doğuruyor.”

 

LEAH NEADERTHAL
FamilyBridge

 

skfzf4u7m9ay14cl6cqj_200x200

 

Projeleri İlerletin.

 

“Bir çok geleneksel işletme işleri ilerletmek için analiz,durgunluk ve hazırlığa odaklanıyor. Sadece hareket ediyorlar ve oldukları yerde devam ediyorlar.İlk adımı atın,projeleri bitene kadar durmadan devam ettirin.”

 

SETH TALBOTH
CEO ve Girişim Danışmanı

 

rg72kxctmectk78q99s8_200x200

 

Güvenirlilik kuralını uygulayın.

 

“Liderlere güvensizlik ve şüphecilik çağında yaşıyoruz, bundan dolayı güvenirlilik ve ulaşılabilirlik her zamankinden daha önemli. İnsanlar liderlerine güven duymalı ancak onları her normal insan gibi zorlu kararlarla uğraşırlarken de görmeli. Kusursuz görünmenin cazibesine kapılmayın ve cesur,gerçek ve saygın olun.”

 

EMILY DOUBILET
Susty Party

 

JCwzogVJ_200x200

 

Eğlencenin önemini unutmayın.

 

“Başarılı olmak için canlı hissetmelisin ve eğlenmelisin. Eğlence en az kullanılan araçtır ancak iyi iş yapmak ve yenilikçi olmak için gereklidir. Biz biraz kurnazca, garip ve eğlenceli olan yaratıcı ve eşsiz bir şirket kültürüne inanıyoruz. ”

 

DANNY BOICE
Speek

 

9A8zrF7Z_200x200

 

En iyi yetenekleri bulun.

 

“İnsanların işlerini yakından inceleyen yöneticilerin günleri sona erdi. Zeki, motivasyonu bol ve etkili insanları bulmalısın ve onları başarılı olmaları için yönlendirmelisin. Bizi son ürün ilgilendirir,ofise kaçta girip çıktıkları ya da sözünüzü dinleyip dinlemedikleri değil. Yönetici olarak, kara kutu gibi çalışan çalışanları bulup onları yeniden yönlendirip motive edebilmelisiniz.”

 

LIAM MARTIN
Staff.com

 

SXSW_Day_6_-_2070_200x200

 

İçgüdüleriniz yerine ölçümleri kullanın.

 

“Bugünkü yöneticilerin çalışan performanslarını ölçmek için birçok aracı var. Ben gelecekte işletmenin tamamen metrik üzerine dayalı olacağına inanıyorum. Basitçe analiz edilmiş bir veri çalışanların işleri ile nasıl uğraştığını, pozisyonlarından memnun olup olmadıklarını, iş arkadaşlarıyla etkili bir biçimde çalışıp çalışmadıklarını ve doğru pozisyon için hazırlanmalarını gösterebilir.”

 

KRIS RUBY
Ruby Media Group

 

aXYrL_jr_200x200

 

İletişimde esnek olun.

 

“Yeni girişimciler ile iletişim onların istediği tarzda oluyor. Bir çok kişi için bu telefonla görüşmek yerine e-mail ile haberleşmek olabiliyor. Tercih edilen her iki iletişim yöntemi için de bir uzlaşma olması lazım, yöneticiler teknolojinin yeniliklerine kucak açmalılar. Farklı olması kötü olması anlamına gelmez.”

 

ROHIT SINGAL
Sourcebits

 

MS77Hnyf_200x200

 

Korkusuz olun.

 

“Bence yaşlı yöneticiler yalnızca daha fazla tecrübeleri olduğu için bu kadar savunmacı olmamalılar. Çalışanlarınızın kaba, korkusuz ve yeni fikirler bulmak için kafa patlatmaya hazır olmalarını bekliyorsunuz. Bu demek oluyor ki savunmacı olarak kafalarını şişiremezsiniz, yoksa bir daha risk almazlar.”

 

GIDEON KIMBRELL
InList Inc

 

d5cecf29eea4223a6e7d52fd7efe687f_200x200

 

Yeni yeteneklere değer verin.

 

“Harika sonuçlar genellikle yeni yeteneklerden gelir. Kıdemli işletme üyeleri genellikle temkinli oynarlar ve bildiklerinden şaşmazlar. Bu da, güvendikleri bir insan grubunu kendilerine yakın tutmaları, çok fazla bilgiye, işyeri geleneğine ve daha da kötüsü elemanlara sahip oldukları anlamına gelir. Şirketinizi yenilemek için, akılları da yenilemeniz gerekir. Bazen bunu var olan elemanlarından alabilirsiniz, ancak genellikle dışardan gelir.

 

Bu makale Young Entrepreneur Council’in Şubat 2015 tarihinde startupcollective.com’da yayınlanan yazısından çevrilmiştir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here