Genç mezunlar kendi işini kendi yaratıyor

Bundan yıllar önce Sinemacılık lisans derecesi ve binlerce dolar öğrenim kredisi borcuyla New York University’den mezun olan Scott Gerber, Staten Island’da yaşayan ailesinin yanına döndü. Ardından yeni bir medya ve teknoloji şirketi kurmak için daha fazla kredi çekti, fakat aklındaki pazar net olmadığı için şirket 2006 yılında battı.


Gerber o günler hakkında ‘‘Çok moralim bozulmuştu ve kendimi aşağılanmış hissediyordum’’ diyor. ‘‘Bu hayatın olması gereken üniversite mezunu hayatı olup olmadığını merak ediyordum. Bir şeyi yanlış mı yapmıştım? Cevaplar net değildi.’’

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

İlk Müşterileriniz Neden Çok Önemlidir?

Eğer şansınız yaver giderse yüzlerce hatta binlerce müşteriyi hedefleyebilirsiniz -şansın yanında akıllı olmanız da gerekiyor- hatta belki de milyonları. Tabii bu ne sattığınıza göre değişiyor. Tabii diğer firmaların da müşteri hizmetleri prensiplerini kurarken ellerinde tutmaya çalıştığı müşteriler o yüzlerce binlerce hatta milyonlarca müşteri. Ancak bu tutumda bir hata var ve çok sayıda işletmenin tehlikeli bir yola girmesine sebep oluyor. Gerçekte bu binlerce, milyonlarca müşteri aslında işe başlarken sahip olacağınız bir avuç müşteriden daha önemli değil.