Girişimci Olmak İçin Almanız Gereken 8 Ders

Girişimcilerin üniversite eğitimine ihtiyacı olup olmadığı ara sıra tartışılır ancak şirketinizi daha iyi yönetmenize kesinlikle yardımcı olacak birkaç ders vardır. Yükselen okul ücretleri ve girişimci olmak için bir üniversite derecesine ihtiyaç duyulmaması gerçeğinden dolayı, gerçekten okula gitmek zorunda mısınız? Ne de olsa Steve Jobs, Bill Gates, Mark Zuckerberg, ve Walt Disney okulu terk etmiş olmalarına rağmen gayet başarılı oldular.


Hatta ve hatta Tumblr kurucusu David Carp 14 yaşında liseyi bıraktı ve şimdi gayet iyi gidiyor. Şöyle bir şey var ki bunlar çok ünlü istisnalar. Gerçekte ise üniversite hâlâ gelecekteki girişimcilik çabalarınız için oldukça faydalı ve bunun yanında size gerçekten ne olmak istediğinizle ilgili de yardımcı olabilir. Karşılaştığımız pek çok şirket kurucusu ortaklarıyla üniversitede tanışmış ve ardından etkileyici şirketlerini kurmuşlar.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Julius Caesar’dan Girişimcilere…

Eğer gerçekten başarını arttırdıysan, kurduğun ya da kurmayı planladığın şirketinden “İmparatorluk’un” olarak bahsedersin. Ancak bir imparatorluk kurmanın gerçekten…

Hayallerinizin Peşinden Gitmenin 3 Yolu

Pratikte üç temel yol var. Bunlardan hiçbiri kolay değil, ancak gerçek işinizin ne olduğuna ve hayalinizdeki işin ne olduğuna bağlı olarak bu yollardan birini takip etmek diğerlerine göre daha kolay olabilir. En etkin bir şekilde kullanmak için bu yolların hepsi de dikkatli bir şekilde plan yapmayı ve gerçekçi bir tutumu gerektiriyor.