Girişimciler Başarısızlığı Kutlamalı Mı?

Girişimcilik ve inovasyon el ele ilerlerken, yeni girişimler için çözüm üretmek ve hangi çözümlerin gelişen teknoloji ile birlikte uygulanacağı öngörülmelidir. Birçok girişimci başarısızlığın kendisi için bir seçenek olmadığına kendini inandırmaya çalışır, oysa bu sadece kendi işleri için değil girişimcilik hayatları için de zararlıdır.

Girişimcilik ve inovasyon el ele ilerlerken, yeni girişimler için çözüm üretmek ve hangi çözümlerin gelişen teknoloji ile birlikte uygulanacağı öngörülmelidir. Birçok girişimci başarısızlığın kendisi için bir seçenek olmadığına kendini inandırmaya çalışır, oysa bu sadece kendi işleri için değil girişimcilik hayatları için de zararlıdır. Başarısızlık her zaman mümkündür, hatta sık sık başarı için kaçınılmaz olduğu söylenir. Girişimciler mevcut durumlara doğru çözümler üretmek, doğru kararlar almak ve yerinde yargılamalar yapabilmek için girişimlerine dikkatle bakmalıdır.

 

Başarısız olduğunda gerçekten başarısız olduğunu kabul etmek önemlidir – sen burada proje yerinde gitmiyorsa kendini kurtarmak için varsın. Pek çok girişimci ümitsiz projeleri ayakta tutmaya çalışır, onlara zaman ve para yatırmaya devam eder.

 

Başarısızlık yeni bir girişime başlamak için bir fırsat olarak görülerek kutlanmalıdır. Bu daha iyi bir şeydir çünkü sen daha hazırlıklı ve deneyimlisindir. Sahip olduğun her şansı kucakla, asla dönüş yapmaktan korkma, yeni destinasyonlara yönel, seni arzuladığın başarıya götürecek yerlere.

 

 

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir