Girişimcilik Vakfı ile Değişen Hayatım

0
1853

Bu yazımda Eylül 2014’te Fellow olarak seçilerek bünyesine katıldığım Girişimcilik Vakfı ile değişen hayatım ve düşüncelerimden bahsetmek istiyorum.

 

En temelden başlamak gerekirse;

 

Girişimcilik Vakfı’nın kurulma amacı bir şeyleri değiştirmeye ve yeni bir çevre yaratmaya dayalı. Yaratmak ve değiştirmek… Bu iki kelime çok önemli. Girişimciliğin tanımını kendime göre yapacak olsam bu iki kelimeyi kesinlikle cümlemde kullanırdım. Buraya seçilen gençler de bir şeyleri değiştirme çabasında. Sorunları ya da yanlışları olduğu gibi kabul eden hiçbir Fellow görmedim. 2 sene sonunda kendimi değişime açık, proaktif, girişken olarak tanımlayabiliyorsam bunda burada tanıdığım çevremin katkısı büyük. Bu süre zarfında hayatımda yer alan temel kavramlara olan bakış açım bile değişti diyebilirim. Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmiyorum.

 

Arkadaş çevrem;

 

Belki inanmayacaksınız ama arkadaşlarımla olan ilişkim de değişti. Arkadaşlarımla bir şeyler paylaşmak ve bilgi alışverişinde bulunmak benim için çok önemli. Bir nevi giveback… Vakıfla birlikte bunun önemini çok daha iyi anladım. Burada vakıf giveback mottosuyla bizle bilgi paylaşmak ve bizleri geliştirmek için her şeyi yapıyor. Biz de karşılığında vakfa ya da çevremize girişimcilik adına bir şeyler vermeye çalışıyoruz. Ayrıca en yakın arkadaşlarımın Girişimcilik Vakfı’ndan oluşu vakfın eleme süreci konusunda ne kadar başarılı olduğunun göstergesi. Hepimiz farklıyız ama amaçlarımız birbirine benzer!

 

Geçen her zaman için üzülüyorum;

 

Bunu bazen kötü özelliğim olarak tanımlıyorum ama vakfın bana öğrettiği en önemli şeylerden birisi bu. Boş durduğum her dakika için üzülüyorum! Çok zorlu geçen staj dönemimin ardından çok fazla boş vaktim vardı ve bu boşluk rahatsız etmişti. Böylece kişisel bakım blogu açmaya karar verdim. Bazen kötü bir özellik olarak tanımlasam da bu açıdan bakınca oldukça iyi gözüküyor!

 

Bu listeyi daha da uzatabilirim. Bunları düşününce vakfa olan bağlılığım çok daha artıyor. Eğer bu vakfın bir parçası değilseniz şimdiden gelecek sene başvuruları için gerisayıma başlayın!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here