Girişimcilik Vakfı’ndan 5 Kazanım!

Fellow’14 fellowumuz Girişimcilik Vakfı’nda gördüğü 5 kazanımı anlattı!

 

“Asosyal” olabilme ihtimaliniz yok

Artık asosyal olamazsınız:) isteseniz de olamazsınız çünkü Girişimcilik Vakfı’nın kapısından girdiğiniz andan itibaren her FellowUp toplantısı anında veya sonrasında sürpriz bir etkinlik ile karşı karşıyasınız demektir. Artık kendinizi bir paintball sahasında siperde yatarken bulma ile mükemmel bir partinin tam da ortasında bulma arasında sadece 1-2 saat oynayacak.

 

fotoğraf (1)

 

Öğle Yemeği yemeyi unutmaya başlayacaksınız

Vakıf etkinliklerinde öğle yemekleri mütevelli heyeti üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşiyor, yani bu da demek oluyor ki Sina Afra, Hakan Baş, Yomi Kastro, Erol Bilecik, Asuman Bayrak veya Faruk Eczacıbaşı gibi sektörün lider kişilikleri ile direkt sohbet etme ve tecrübelerinden yararlanma şansı buluyorsunuz. Siz soruyorsunuz onlar cevaplıyor ve beraber çözüm üretiyorsunuz. Tabi bunlar olurken yemek geliyor gidiyor, etkinlik bittiğinde yemek yemeyi unutmuş halde tatlı ile açlığınızı bastırmaya hazır olun!

 

10934081_10153028290321661_7482920578956368102_n

 

Uçaklara alışmaya başlayın

Ankara veya İzmir gibi büyükşehirlerde yaşıyorsanız İstanbul’a tabii ki otobüs ile de gidebilirsiniz ama Tel Aviv’e gitmek birazcık zor olur 😉 Hatta Moskova, Berlin, Londra’yı da geçiyorum San Francisco falan olmaz 🙂 Şaka yapmıyorum tabii ki, Girişimcilik Vakfı’nın kapısından girdiğiniz andan itibaren üstte yazdığım şehirlere ve daha nicelerine o kadar yakın olacaksınız, uçakla haşır neşir olmaya şimdiden başlamanız gerekiyor.

 

Tuttuğunuz takıma daha yakın olacaksınız

Biz girişimci gençlerin en çok sevdiği hobilerden biridir spor karşılaşmaları. Girişimcilik Vakfı’nın sürprizleriyle takımınızı hem basketbol maçlarında hem de futbol maçlarında görme imkanı bulmanız eminim sizi şimdiden heyecanlandırmaya başlamıştır. Ek olarak, İsrail gezisinde geçtiğimiz sezonun Euroleague Şampiyonu Maccabi Tel Aviv ile bu sezonun şampiyonu Real Madrid’in maçını tribünün en güzel yerinden izlemiş biri olarak söylemeliyim ki, hayallerinizi tuttuğunuz takımla sınırlı tutmamakta da fayda var 😉

 

CEFDgyBWMAEmCa3

 

Fotoğraflarda gördüğünüz dünyaca ünlü girişimcilerle artık sizin fotoğraflarınız olacak

Evet bu belki beni vakıf adına en çok motive eden özellik olarak öne çıkıyor. Makalelerini okuduğum veya TED Talks’lardan takip ettiğim rol modelleri start-up zirvelerinde görüp tanışmak veya yaşadığı yerde ziyaret edip direkt soru-cevap fırsatı bulabilmek kadar güzel bir fırsat olamaz kesinlikle. Vakıftaki ilk günümde idolleriyle tanışma imkanı bulmayı hedefleyen bir gençtim, şimdiyse Yossi Vardi ile tanışmış, odamın en güzel yerine beraber fotoğrafımı koymuş ve fikirleri daha da olgunlaşmış girişimci bir gencim. Vakfın en büyük amacı da zaten bu son cümlemde gizli 😉

 

1488199_10153051394161661_4045568216566991697_n
Yossi Vardi ve Sina Afra ile

 

Macit Ersin Sezer

Girişimcilik Vakfı Fellow 2014

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*