Girvak Alumni’den Bade Sonat ile Mezuniyet Sonrası

1.Fellow Programı ile nasıl tanıştın? Süreci ve fellow olduktan sonra hayatında neler değişti biraz anlatır mısın?

Abimin bana bir gün bir link atmasıyla fellow programından haberim oldu, okudukça ben de fellowlardan biri olmalıyım dedim, içim kıpır kıpır oldu ve anında başvurdum. Çok heyecanlı bir süreçti, her aşamada farklı bir deneyim yaşıyordum ve heyecanlı bir bekleyiş başlamıştı. Sonunda  beklenen email geldi ve hayatımın değiştiği dönem başladı. Hayallerinin peşinden nasıl koşacağını bilmeyen bir mühendis adayıyken, hayallerini gerçekleştirmeye başlamış ve koşar adım devam bir aşçıyım.

2.Fellow’ken hiç unutamadığın bir anın var mı? Anlatabilir misin?

Erol Bilecik ve Mehru Aygül ile yaptığım yüz yüze mülakat hayatımda hiç unutmayacağım bir andı. Fellow olmak öyle bir ayrıcalık ki her anı çok değerli.

3.Şu an neler yapıyorsun? Geleceğin için planların var mı? Bir sonraki adımın nedir?

Şu an pastacı ve ekmekçi olarak çıktığım yola aşçı olarak devam ediyorum. Bol bol deniyorum bol bol öğreniyorum tecrübeleniyorum. Bir süre daha öğrenmeye ve denemeye devam etmeyi düşünüyorum.

4.Bize fellow olduktan sonraki süreçte hayat serüveninden ve girişimci bakış açısının hayatına etkilerinden bahsedebilir misin?

Fellow olduktan sonra cesaretim, inancım ve gücüm artmaya başladı. Hayatımdaki en büyük değişikliğe de vesile oldu.  Neden olmasın? Neden yapamayalım? Neden şimdi değil? Neden ben değilim? Gibi sorulara cevap bulurken, hatta bu cevapları uygulamaya başlarken buldum kendimi. Bir bavul, biraz cesaret ve bol heyecanla İstanbul’da başladı serüven.

5.Girvak’tan öğrendiğin “Give back” kültürünü kendi hayatının içerisinde ve gelecek planlarında kullanıyor musun?

Tabi ki kullanıyorum. Şimdiye kadar hep ilham aldım, almaya da devam ediyorum ve gelecekte de başka insanlara ilham olmak için çalışıyorum.

6.Son olarak su an bu röportajı okuyanlar için bir tavsiye vermen gerekse bu ne olurdu?

Ben hayatta ‘Hayal bunlar ya!’ diyip hayallerin küçümsenmemesi gerektiğini öğrendim. Her şey senin elinde, ihtiyacın olan ise çalışmak, inanmak, kendine güvenmek, yaratmak ve ilham almak. En sonunda ise başkalarına ilham olmak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*