Girvak Alumni’den Burak Özkırdeniz ile Mezuniyet Sonrası

0
2191
  1. Fellow Programı ile nasıl tanıştın? Süreci ve fellow olduktan sonra hayatında neler değişti biraz anlatır mısın?

Fellow programından, yaptığı işleri yakından takip etmekte olduğum Sina Afra’nın sosyal medya hesaplarında duyurması ile haberdar oldum. Girişimcilik Vakfı’nı ilk gördüğümde ben burada olmalıyım demiştim kendi kendime.

Fellow olma süreci gerçekten çok detaylı ve kaliteli bir süreç. Süreç içerisinde kendinize dair bir çok şey öğreniyorsunuz. Her bir aşama çok heyecanlı ve bir o kadar keyifli geçti benim açımdan.

Steve Jobs ünlü mezuniyet konuşmasında “İleriye bakarak noktaları birleştiremezsiniz; bunu sadece geriye bakarak yapabilirsiniz.” diyor. Gerçekten öyle. Hayatımızda yaptığımız her şeyde ve her olayda ileride birleşecek noktalar bırakıyoruz. Geriye dönüp baktığımızda birleşiyor ve anlamlı oluyor. Girişimcilik Vakfı benim hayatımdaki en büyük noktalardan biri. Zaman geçtikçe daha çok anlamlı oluyor.

Fellow olduktan sonra girişimcilik dünyasına girişimcilik vakfı ile önemli bir adım atmış oldum. Bir çok değerli girişimci  ve profesyonel ile tanışma fırsatım oldu. Her etkinlikte kendime farklı şeyler kattım, vizyonum genişledi. En önemlisi ise paha biçilemez dostluklar edindim.

  1. Fellow programında seni en çok etkileyen etkinlik ne olmuştu? Konuşmacı kimdi? 

Fellow programında her etkinlik birbirinden farklı ve değerli. Tel Aviv gezisi, GiveBack gala gibi üst düzey etkinlikler çok etkileyiciydi fakat özellikle birinden bahsetmem gerekirse o da Yomi Kastro’nun kendi girişimcilik hikayesini anlattığı fellowup etkinliğidir. Samimiyeti ve tüm içtenliğiyle anlattığı hikayesi çok ilham vermişti.

  1. Çevrendeki üniversitelilere programı tavsiye ediyor musun?  Çevrendekilere Fellow programını ve Girişimcilik Vakfı’nı 1’er cümle ile anlatsan, bu cümleler ne olurdu? 

Elbette tavsiye ediyorum. Çevreme fellow programını ve girişimcilik vakfından bahsederken hayatınızı değiştirecek vizyonunuza değer katacak deneyim olarak anlatıyorum. Çünkü hem birbirinden değerli iş adamlarıyla ve girişimciyle tanışıyorsun vizyonunu genişletiyorsun hem de hayatına yön verirken destek alabileceğin bir çok kişi ile güçlü arkadaşlıklar ve dostluklar kuruyorsun.

  1. Mezun olduktan sonra GirVak ile ilişkin nasıl devam ediyor? Alumni olmak nasıl bir duygu?

Mezun olduktan sonra GirVak ile ilişkim aynı samimiyetle devam ediyor. Alumni olarak fellow programına yeni katılanlar ile  mentör menti ilişkisi kuruyoruz. Bu şekilde hem deneyimlerimizi aktarıyoruz hem de paylaşımda bulunuyoruz.

Alumni olarak fellow sürecindeki kadar sık görüşme olanağı yakalayamasam da her zaman beni dinleyecek, yol gösterecek ve muhattap alacak birilerinin olduğunu biliyorum. Bu gerçekten çok güzel bir duygu.

  1. Şu an neler yapıyorsun? Geleceğin için planların var mı?

Şu anda Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde son dönemimi okuyorum. Ayrıca Webrazzi’de Analist olarak çalışıyorum. Mezun olduktan sonra İstanbul’a taşınıp Webrazzi’de başladığım kariyerime devam edeceğim ve girişimcilik yolunda çalışmalar yapacağım.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here