Girvak Alumni’den Burcu Gürel ile Mezuniyet Sonrası

0
3190
1. Fellow Programı ile nasıl tanıştın? Süreci ve fellow olduktan sonra hayatında neler değişti biraz anlatır mısın?
 
Sosyal medya üzerinden takip ettiğim girişimcilerin paylaşımları sayesinde Fellow Programı ile tanıştım. Seçim süreci benim için oldukça heyecanlıydı, süreç boyunca beni şaşırtan ve heyecanlandıran aşamalarla karşılaştım. Açıkçası başvurumu yaptığım günden itibaren karşıma çıkan aşamalar kendimi de daha iyi tanımama sebep oldu. Fellow olmanın en büyük katkısı tanıştığım insanlar oldu. Hayatıma çok değer vediğim ve ilham aldığım insanlar girdi. Benim için Fellow olmak etrafında seni destekleyen fikir alışverişinde bulunabileceğin insanlarla bir arada olmak ve sürekli olarak kendini geliştirmek demek.
 
2. Fellow programında seni en çok etkileyen etkinlik ne olmuştu? Konuşmacı kimdi? 
 
Ben tüm etkinliklerin oldukça değerli olduğuna inanıyorum. Beni en çok etkileyen etkinlik Giveback Gala’ydı. Orada birçok farklı sektörden oldukça değerli tecrübeli insanlarla tanışmak, onlara kendimi anlatma fırsatı bulmak beni çok heyecanlandırmıştı. Fellowup etkinlikleri içinde ise en ilham veren konuşmacı Yomi Kastro’ydu. Samimi bir şekilde geçtiği yolları anlatması, karşılaştığı zorluklar ve bunlarla başa çıkma biçiminden çok etkilenmiştim.
 
3. Çevrendekilere Fellow Programını ve Girişimcilik Vakfı’nı 1’er cümle ile anlatsan, bu cümleler ne olurdu? 
 
Fellow programı, her gün daha da büyüyerek gelişen ve sürekli olarak karşınıza keyifli sürprizler çıkaran benzersiz bir deneyim.
Girişimcilik Vakfı; dinamik, eğlenceli ve ilham dolu yapısıyla gençlerin hayatlarına dokunan ikinci ailem.
 
4. Kendi girişiminden bahseder misin? Seni en çok zorlayan kısım ne oldu? 
 
Luxury Insider’da lüks sektöründe yer alan markalar ile doğru profilde tüketicileri bir araya getiriyoruz. Üyelerimize sevdikleri markalarda benzersiz ayrıcalıklar sunarken, markalara yeni müşterilere dokunma ve onlarla duygusal bağlar kurma imkanı sağlıyoruz. Kendi girişimimi kurma sürecimde beni en çok zorlayan kısım ortaklık konusu oldu. Doğru ekip arkadaşlarını bulmak ve ekip yönetimini öğrenmek benim için zorlu bir süreçti. İş ve ekip için doğru insanı bulmak konusunda büyük öğrenimler edindim.
 
5. GirVak’tan öğrendiğin “Give back” kültürünü kendi hayatının içerisinde ve gelecek planlarında kullanıyor musun?
 
Girişimcilik Vakfı’na dahil olduğum günden beri “Give back” kültürüne gönülden inanıyorum. Hem Fellow hem de Alumni olduğum süre boyunca Girişimcilik Vakfı’nın bana hem kişisel hem de profesyonel gelişimimde çok büyük katkıları oldu. Ben de bu sebeple ilham aldığım hikayeleri mümkün olduğunca paylaşarak elimden geldiği kadar girişimcilik kültürünü yaymak istiyorum. Gelecek planlarım arasında kadın girişimcileri desteklemek için çalışmalar yapmak istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here