Girvak Alumni’den Cemre Şirin ile Mezuniyet Sonrası

0
2375

1. Fellow Programı ile nasıl tanıştın? Süreci ve fellow olduktan sonra hayatında neler değişti biraz anlatır mısın?

Vakfın ilk fellowlarındanım. Program ile tanışmam Sina Bey’in vakfı ve programı duyurduğu bir tweet ile oldu. Sonrası seçim süreci! 🙂 5 aşamalı uzun bir seçim sürecinden sonra Fellow programının bir üyesi oldum. Aslında hayatımda değişen şeyleri saymak uzun sürer, kısaca hayatım değişti diyebilirim!

Şöyle ki kaliteli bir hayat yaşamak tamamıyla sahip olduğunuz vizyon ile alakalı ve bunun büyük kısmını etrafımızdaki insanlar oluşturuyor. Farklı bir bakış açısı, çok sevdiğim ve değer verdiğim mentörler, arkadaşlarım… Sendeki en iyiyi ortaya çıkaran insanlarla olmak büyük şans.

2. Fellow programında seni en çok etkileyen etkinlik ne olmuştu? Konuşmacı kimdi? 

Aslında o kadar çok ki unutulmayacak etkinlikler, anlar seçmek zor. Ben iki etkinlikten bahsedeceğim ama. İlki programın ilk etkinliği (fellow up) hiç unutmayacağım bir gündü konuşmacı Sina Afra’ydı ve özellikle bir cümlesini kulağıma küpe yaptım diyebilirim. Son 3 senemde önemli anlarda aklıma gelen bir cümle.  İkincisi İsrail gezisi HARİKAYDI!

3. Çevrendekilere Fellow programını ve Girişimcilik Vakfı’nı 1’er cümle ile anlatsan, bu cümleler ne olurdu?

Hayatımız yaptığımız tercihlerin bir toplamı ise Girişimcilik vakfı potansiyelinizi doğru yönlendirmenize olanak sağlayarak daha güzel bir hayat yaşamanıza büyük katkı sağlayan, size kendi kapılarınızı açtıran bir yapı. Fellow Programı, bir sürü güzellikler!

4. Üniversiteden mezun olduktan sonraki sürecini ve Evtiko ile tanışıp, işe başlamandan bahseder misin? 

Evtiko ile tanıştığımda daha mezun olmamıştım ve staj yaparak başladım işe. Dinamik, sürekli yenilenen ve gelişen yapılar olduğu için startuplara hep ilgim vardı. Çok şanslıyım ki doğru insanlarla doğru yerde buluşabildim. Evtiko’yu iş olmaktan ziyade bir akademi gibi görüyorum. Ve tabii ki ilk gününü bildiğim ve hızla büyüyen bir bebek olduğundan anlamı çok daha fazla.

5. GirVak’tan öğrendiğin “Give back” kültürünü kendi hayatının içerisinde ve gelecek planlarında kullanıyor musun?

“Give back” dediğimiz şey aslında benim hayata bakış açımın önemli bir kısmını oluşturuyor diyebilirim. Bence hayatın bize verdiklerinin karşılığını veremiyorsak parazit olarak yaşamaktan öteye gidemiyoruz ve bu insanın hayatını zamanla anlamsızlaştırıyor. Bireysel mutluluk içinse yaptıklarında anlam bulmak çok önemli yani aslında give back dediğimiz şey temelde kendi anlam ve mutluluk arayışımızda ilk sorgulamamız gereken olay. Daha kısa bir anlatımla “Eğer mucize bekliyorsan git birine mucize ol “ diyebilirim.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here