Girvak Alumni’den Zeliha Çetin ile Mezuniyet Sonrası

0
3818

Girişimcilik Vakfı Fellow2015 ekibinden mezun olan Alumni’miz Zeliha Çetin ile bir röportaj gerçekleştirdik. Keyifli okumalar!

1.Fellow olduktan sonra hayatında neler değişti? Önceki Zeliha ve Sonraki Zeliha olarak açıklayabilir misin?

Fellow olduktan sonra yapabileceklerime olan inancım, insanlarla olan iletişimim, olaylara bakış açım gibi birçok şey değişti diyebilirim. En basitinden Girişimcilik Vakfı’ndan önceki Zeliha zaten olmaz diye düşünerek isteklerini dile getirmeyebilirdi ama artık bu değişti. Fellow olduktan sonraki Zeliha hedef ve isteklerini kendinden emin bir şekilde dile getirmekten çekinmeyen, sınırlarını zorlayan biri😊

2. Üniversiteden mezun olduktan sonraki sürecini ve KTH ile tanışıp, işe başlamandan bahseder misin?

Ben Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezunum. Üniversite mezuniyetim sonrasında çok büyük bir karasızlıkla karşı karşıya kaldım. Mühendislik yolundan mı ilerlemeliyim yoksa girişimcilik ekosistemi içinde mi yer almalıyım? En sonunda birbirlerinin fikirlerine değer veren insanlarla, gelişmeye ve üretmeye açık bir ortamda çalışmak istediğime karar vardım. Tam da bu süreçte vakıf sayesinde tanıdığım KTH ve Etkinlikcim.com’un kurucu ortağı Efe Kethüda ile bir araya geldik. Aklımdakileri Efe’ye anlatınca beni ekibiyle tanıştırmak üzere ofislerine davet etti. Tanışma toplantısında ekip ile enerjimiz o kadar tuttu ki, KTH’nin işe alım süreçlerine dahil oldum. Olumlu tamamlanan IK süreci ardından Aralık ayında KTH’de çalışmaya başladım.

3. Çevrendeki üniversitelilere programı tavsiye ediyor musun? Ediyorsan bize 3 sebep söyleyebilir misin?

Fellow programını içinde bir şeyler yapmaya dair heyecanı olan çevremdeki tüm üniversite öğrencilerine tavsiye ediyorum. Bunun için en önemli 3 sebebini şu şekilde sıralayabilirim; Vakfın sağladığı network, ilham dolu bir yer olması ve bize aşıladığı Give back kültürü.

4. Mezun olduktan sonra GirVak ile ilişkin nasıl devam ediyor?

Fellow olduğum süre boyunca en önemli destekçilerimden biri Girişimcilik Vakfı’idi. Mezun olduktan sonra da bu durum değişmedi. GirVak ile olan iletişimim hiç kopmadı. Hatta KTH ve Girişimcilik Vakfı iş birlikleri sebebiyle vakıfla olan ilişkim artarak devam ediyor diyebilirim.

5. Geleceğin için planların var mı? Rol model olarak kendine kimi görüyorsun?

Rol modelin kim sorusu benim için cevaplaması en zor sorulardan biri. Çünkü bir tane rol modelim yok. Yapmak istediklerim ve gelecek planlarım doğrultusunda farklı özelliklerini örnek aldığım birçok rol modelim var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here