Girvak Ekipten | Ağustos | Eylül

Bu ay Ekipten bölümünde Girvak’ın değerlerinden biri olan “Geri Vermek”ten bahsetmek istedik. Kuruluş hikayemiz ülkemizin önde gelen iş insanlarının, bu ülke gençleri için geri vermesi ile başladı. Sadece maddi olarak değil; zamanını, aklını ve deneyimlerini geri vermek için herkes elini taşın altına koydu ve bu güçle bugün 6 milyon gence ulaşan bir kurum haline geldik. Ekip olarak biz de tüm süreçlerimizde aynı bakış açısı ile ilerliyoruz. 

Beslendiğiniz topluluğa ve sizinle benzer yollardan geçmek için adım atanlara geri vermek, sizi de büyüten, güçlendiren bir deneyim. Geri verene hayatta bir amaç ve etrafındakilere verdiği ilham ile hayata anlam katmak için en kuvvetli araçlardan biri aynı zamanda.

Geri vermenin birden çok yöntemi olduğuna ve her geri vermenin de bir etki alanı ve gücü olduğuna inanıyoruz. Bugün yaşadığımız COVID-19 Pandemisi ile mücadele etmek ve gençlerin yeni deneyimler elde etmeleri için GBase Dijital’i tasarlarken de bir gencin yüzbinlerce adayı geride bırakarak Fellow olması ve etkinlikler, blog yazıları ve sosyal sorumluluk projeleri ile başka gençlere ilham olması için onu desteklerken de ekosistemin sevgili Ziya Abi’si Ziya Boyacıgiller için ailesi ve sevenleri ile burs fonu oluştururken de hep ilk kıvılcım geri vermekten başlıyor. 

Eylül ayı ile birlikte yeni bir burs fonunu hayata geçiriyoruz. Çok sevdiğimiz, tanıyan herkesin onun ışığının bir kısmını halen içinde taşıdığı, aramızdan çok zamansız ve çok ani ayrılan sevgili Berkay Akçora adına açılan burs fonu için ilk adımlarımızı attık. Mezunlarımızdan Umutcan’ın  (Duman)ortağı olan Berkay bizim de fahri fellow’umuzdu. Sürekli merak eden, öğrenen, anlatan, sizi hayalleri ile büyüleyen çok sıradışı bir ruhtu. Şimdi biz de sevgili Evreka ailesi ve sevenleri ile  Berkay gibi ilham veren gençler  için kollarımızı sıvadık. Fon ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Ağustos bizim için geçtiğimiz 5 ayı değerlendirme, anlama ve yeniye hazırlanma ile geçecek demiştik bir önceki yazımızda. Hem kendi içimizde hem de gençler ile konuştuk, bu süreçten elimizde ne kalacak, ne ile yola devam edeceğiz dedik. Eylül ayına her hafta gerçekleşen birbirinden sıradışı isimler ile GTalks sohbetlerimiz; fellow’larımız ile haftalık buluşmalarımıza, GAkademi, GFounders gibi markalarımız ile devam ediyoruz. Hem kurum olarak hem de bireyler olarak daha çok konuşarak, daha çok birlikte olarak bu dönemden kendimizin iyilerini oluşturarak çıkmayı hedefliyoruz. 

Her gün daha çok gence girişimcilik ve geri vermek için adım atma ilhamını vermek için dinlemeye, anlamaya ve üretmeye devam edeceğiz. Biz gücümüzü hayatına dokunduğumuz gençlerden alıyoruz. Bir gün daha çok genç, Umutcan, Berkay ve isimlerini buraya sığdıramayacağımız fellow’larımız gibi daha iyi bir dünya için adım atacak. Biz de yanlarında yolculuklarına tanıklık edeceğiz. 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir