GİRVAK Ekipten | Eylül 2021

Birbirimizi küçük ekranlarda görüp tanıdığımız, çalıştığımız ve paylaştığımız bir buçuk senenin ardından ufak adımlarla da olsa eski düzenimize dönüyoruz. Artık “normal” kabul ettiğimiz yeni normale adapte olurken en büyük adımları attığımız Eylül ayı GİRVAK için dolu dolu geçti: Her şeyden önce büyüyen ekibimizle beraber ofise döndük, yeni projelerimizin hazırlıklarına başladık, Fellow Programının seçim sürecinde 4. aşamaya yaklaştık ve aylardır hazırlığını sürdürdüğümüz, uzun zaman sonra ilk fiziksel etkinliğimiz olan Oyun ve Uygulama Akademisi’nin lansmanını Teknofest’te gerçekleştirdik.

Google Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi işbirliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleriyle hayata geçirilen Oyun ve Uygulama Akademisi; dijital ekonominin büyümesine, 18-29 yaş arası gençlerin dijital becerilerinin gelişmesine, teknoloji sektöründe istihdamın artmasına ve teknoloji odaklı girişimlerin çoğalmasına katkı sağlamayı hedefleyen bir proje. 400 saatlik bir eğitim programına sahip Akademi için son başvuru tarihi 1 Kasım. Oyun ve uygulama geliştirmek isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyen herkesi başvurmak üzere oyunveuygulamaakademisi.com’a davet ediyoruz.

Bizi heyecanlandıran bir başka konu da yeni dönemi yaklaşan Fellow Programımız. 3 Ekim’de uzun bir aradan sonra fiziksel olarak bir araya geldiğimiz fellow ve mezunlarımızla ettiğimiz sohbetler, aramıza yeni katılacak fellow’lar için heyecanımızı artırmaya yetti. Aramıza yeni katılacak gençlerle yakından tanışmak için sabırsızlanıyor, her birinin GİRVAK ekosistemine katacağı değer ve ilham için heyecanla seçim sürecinin sonuçlanmasını bekliyoruz.

Sevgiyle,
GİRVAK Ekibi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*