Girvak Ekipten | Haziran

Mart ayında başladığımız yeni normalimizin bize öğrettiklerini sizinle paylaşmaya ve paylaştıkça sizlerden gelen geri bildirimler ile öğrenmeye devam ediyoruz. 

#dijitalevimizgirvak kampanyasına başlarken hızlı aksiyon alan bir ekip olduğumuz için bir yandan da heyecanlıydık. Gençleri sürece dahil ettiğimizde değişimin hızlı olacağını biliyorduk. Ancak onların da bu kadar heyecanlanıp kendi etkinliklerini tasarlamaya başlayacaklarını beklememiştik. Gtalks, Gcoffee gibi formatların yanı sıra programa katılan gençler kendi ihtiyaçlarından doğan Gfounders, GPlay gibi markalar yarattılar. Gfounders, girişimi olan Fellow’larımızın diğer Fellow’lardan geri bildirim aldıkları bir format. Bu format kendi içinde yeni formatları çıkardı. Gfounders’da Sina Afra, Umutcan Duman ve Hakan Baş gibi isimleri davet ederek 20 soru ve filtresiz cevaplar formatını oluşturdular. Paylaşmak, birlikte öğrenmek ve gelişmek Fellow’ların bu dönemdeki en önemli motivasyonu oldu. Bizim de ekip olarak yaratıcılığımızı körükleyen bir kaldıraç haline geliyor, Fellow’larımızın enerjisi.

Pandemi dönemi bize dijital olarak da derinliği olan, öğrenmeyi destekleyen ve etkileşimi yüksek etkinlikler tasarlayabileceğimizi gösterdi. Öncesinde endişemiz; yaratmak istediğimiz değişimi online olarak yapamazsak idi. İnsanlara dokunmanın, gözlerinin içine bakmanın gücünü biliyorduk ve aktif olarak da kullanıyorduk. Süreçte endişemizin bizi ele geçirmesine izin vermek yerine, bir girişimci gibi düşünerek risk aldık ve dayanıklılığımızı artıracak etkinlikleri tasarladık. Çok şanslıyız ki bizim gibi düşünen bir Yönetim Kurulu ve destekçiler ile birlikte çalışıyoruz. 

Kurumsal değişimlerin tüm paydaşlar ile birlikte desteklendiğinde kalıcı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle tüm süreci şeffaf ve açık bir şekilde tüm paydaşlarımız ile birlikte ve onların katkısı ile gerçekleştirdik.

Yeni dönemin getireceklerini heyecanla bekliyoruz, yeni normalimizi yeni programlar ile güçlendirmeyi hedefliyoruz. Deneyimlerimizden ortaya çıkanlar bizi Gtalks, Gcoffee gibi gençler ile iletişimimizi yüksek tuttuğumuz, Gcorp gibi kurumsal dünya ile gençleri biraraya getirdiğimiz ve Gfounder gibi ilham alırken sorunları çözdüğümüz formatlarımızı Eylül ayı itibariyle yeni programlarımız olarak tutmaya götürdü. 

Ağustos bizim için biraz öğrendiklerimizi hazmetme ve yeni dönemi planlama olacak, bu süreçte online etkinliklerimize biraz ara vereceğiz. Eylül’de etkisi yüksek online etkinliklerimiz ile yeniden bir arada olacağız. 

Girişimcilik bakış açısı ile her gün daha çok öğrenmek ve daha çok etki yaratabilmeyi heyecanla bekliyoruz. 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Ekosistemden Haberler

Ücretsiz ve Online Oyun ve Uygulama Akademisi’ne Başvurular Devam Ediyor! Geleceğini tasarlayan Oyun ve Uygulama Akademisi’nin 2. yılında 450 saat…